Aby Svět zůstal Světem …

13.07.2023 | Pod lupou

Léto, slunce, vířivka, pfff …. Anebo o něco starší, zimní edice: Já nemusím, já už ho vidím! Když ji miluješ, není co řešit. Vzpomínáte?

Většina z nás dodnes s vděčností vzpomíná na dobu, kdy reklama měla vtip, nápad a sdělení bylo pro většinovou společnost čitelné, a tak nějak uvěřitelné. Těžko říct, nakolik současný marketing jen reflektuje společenskou poptávku a do jaké míry ji sám formuje.

Především sociální sítě vytýčily cestu k jednoduchým, mnohdy nevybíravým jazykem formulovaným sdělením, která při dostatečném opakování stále téhož mají schopnost působit na velké cílové skupiny přesvědčivě. Navíc díky snaze vyhnout se nejrůznějším nekorektnostem vůči skupinám, jejichž počet neustále roste, se mnohdy postupně vytrácí objektivní hodnocení kvality produktu nebo služby, o které vlastně jde.

Naštěstí lidé v logistice milují kreativitu, která je nedílnou součástí jejich každodenní práce, ale stejně tak se neobejdou ani bez racionálního úsudku, jenž jim pomáhá rozeznat podstatné od nepodstatného a důležité od balastního. Současný logistický provoz, nikoli svět marketingu, se tak jeví jako ideální prostředí, ve kterém bychom měli postupně učit umělou inteligenci, aby pochopila, jak vypadá a funguje reálný svět a společnost, jejíž snahou je se rozvíjet, a ne si všechno stále více komplikovat.

Jste-li tedy logistikem z povolání, nebo jen z přesvědčení, neváhejte popustit uzdu fantazii a svou vlastní Sirael naučte všemu, co může potřebovat k tomu, aby v budoucnosti učinila naší práci, a především naše životy lepšími, lehčími a zase o kousek zábavnějšími.

Tak hodně štěstí!

Miroslav Rumler

Svět jako puzzle …

Jdi pořád dopředu, a hlavně nesmíš zastavit, ani kdybys měl duši vypustit. Nesmíš ani o krok uhnout, i kdyby se cokoliv dělo. A za žádnou cenu se nesmíš ohlédnout! Tak zní instrukce princi Velenovi na cestě k Mrakomorovu hradu, ze kterého je v kultovní pohádce Princ a Večernice připraven vysvobodit milovanou Večernici.

Práce, lidé, zábava. SpeedCHAIN jako tradice s příběhem …

Automatizace, digitalizace, optimalizace, práce s lidmi, kvalita, bezpečnost a dostatečná ziskovost. I to jsou – vedle celé řady environmentálních aspektů – neoddělitelné, přesto v poslední době možná trochu upozaděné, složky mixu tvořícího model udržitelného podnikání. Jen těžko lze v době, kdy je podoba dodavatelského řetězce budoucnosti víc než kdykoli v minulosti zahalena mlhou nejistoty, odhadnout pořadí jejich důležitosti.

Končí léto, společenský život začíná …

Každodenní vstávání do den ode dne temnějšího rána i dnešní datum jasně svědčí o tom, že letní prázdniny dospěly do svého úplného a nezadržitelného konce.