Accolade posiluje svou přítomnost na Chebsku a investuje do tamní infrastruktury. Kupuje společnost GELSENWASSER Beteiligungen SE

03.10.2022 | Článek dne

Skupina Accolade dál prohlubuje svou přítomnost v Karlovarském kraji, kde od společnosti GELSENWASSER AG kupuje německou entitu GELSENWASSER Beteiligungen SE, pod kterou spadají podíly ve třech regionálních společnostech zaměřených na zásobování vodou a likvidaci odpadních vod, a dále na výrobu tepla a elektřiny: CHEVAK Cheb a.s., TEREA Cheb s.r.o. a KMS Kraslická městská společnost s.r.o. Pro Accolade je to další závazek vůči Karlovarskému regionu a podpoře rozvoje tamní infrastruktury.

V Chebském CHEVAKu jde o podíl ve výši 28,16 procent, ve dvou zbývajících firmách pak poloviční podíl od společnosti GELSENWASSER AG specializované na infrastrukturu. A to v rámci 100{148fd986778f74d9800c45b23c416272b13d8db1bbb1b9403265a28fe7c2e05c} akvizice, díky které Accolade získává společnost GELSENWASSER Beteiligungen SE, vlastnící podíly ve výše uvedených společnostech. Společnost GELSENWASSER AG působí v chebském regionu od roku 1995. Pro skupinu Accolade, která se orientuje na průmyslové nemovitosti, jde o první investici do tohoto odvětví.

Accolade by tímto chtěla ještě více posílit svou přítomnost v Karlovarském kraji, který pro nás představuje velice důležitou oblast, a ve kterém dlouhodobě investujeme nejen do oblasti průmyslových nemovitostí, ale i do související infrastruktury. Mimo to se v regionu zasazujeme i o kultuí a sociální podporu místních obyvatel,“ uvedl k akvizici Milan Kratina, CEO Accolade.

Skupina Accolade tak do svého portfolia přidává odboosti týkající se zásobování pitnou vodou, teplem i elektřinou, odvádění a čištění odpadních vod, projektové a laboratoí činnosti či provádění vodohospodářských staveb. Pro Chebsko a okolí jde o význačnou změnu specialistů na udržitelnou infrastrukturu.

„Společnost GELSENWASSER AG společně s různými komunálními partnery úspěšně rozvíjela tyto tři společnosti po dobu přibližně 25 let. Jsme si jisti, že ve společnosti Accolade jsme našli nového angažovaného partnera, který bude přímo na místě pokračovat v dalším rozvoji,“ říká Dr. Behard Schaefer, vedoucí oddělení korporátního rozvoje společnosti GELSENWASSER AG a dodal: „Společnost GELSENWASSER AG se v budoucnu zaměří především na své aktivity v Německu a Polsku.“

Například CHEVAK zásobuje vodou a zajišťuje provoz kanalizační sítě pro 85 tisíc obyvatel, jeho většinovými vlastníky jsou místní obce. Právě s těmi by chtěl Accolade navázat obecně prospěšnou spolupráci.

Investor samozřejmě vždy klade důraz na co největší zhodnocení investic, tedy zisky. Nicméně z dlouhodobého hlediska se nám vždy potvrdilo, že nejúspěšnějšími projekty jsou ty, kde se soustředíme v první řadě na investice do obyvatel regionu, v němž plánujeme působit,“ doplnil Kratina. Všechny tři zmíněné společnosti, do kterých Accolade vstupuje, vykazují dlouhodobě jak vlastní kladný kapitál, tak i hospodářské výsledky. Výše popsaná transakce podléhá schválení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže v České republice.

Accolade je v Karlovarském regionu význačným hráčem již od roku 2013, letos v červnu skupina oznámila více než šestimiliardové investice do výstavby tamních průmyslových budov: mezi nimi třeba dva průmyslové parky s pěti budovami a třinácti nájemci. „Uvědomovali jsme si, že oblast bývalých Sudet byla ze strany státu i byznysu dlouho opomíjená, a to se odráželo v platové hladině i nezaměstnanosti,“ podotkl Kratina s tím, že Accolade v kraji již vytvořila přes 3,5 tisíc nových pracovních míst.

Od města Cheb už Accolade odkoupila pozemky za více než 205 milionů korun a řadí se též mezi hrdé sponzory Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Kromě toho se angažuje v řadě sociálních programů: spolupracuje s chebským divadlem, hospicem sv. Jiří či organizací Joker poskytující sociální služby.

 

Zdroj: Hero & Outlaw

Kuehne+Nagel je hlavním spedičním a logistickým partnerem letošní konference COP28

Skupina Kuehne+Nagel se stala oficiálním logistickým partnerem letošní globální konference OSN o změně klimatu pořádané v Dubaji. Mezi 30. listopadem do 12. prosincem se má akce zúčastnit více než 70 000 akreditovaných hostů exkluzivní modré zóny s omezeným přístupem a dále na denní bázi 50 000 běžných návštěvníků veřejně dostupné zelené zóny.

Ceny AFI si letos odnesly firmy Kvados a Nebesys

Vítězi letošních Cen AFI se staly společnosti Kvados a Nebesys. Cenu za dlouhodobý přínos investičnímu prostředí obdržel Jaroslav Hanák. Ceny AFI uděluje Sdružení pro zahraniční investice – AFI s cílem ocenit firmy i jednotlivce v jejich odvaze inovovat, zavádět nové technologie a postupy a zároveň uvažovat v dlouhodobém horizontu.