Aramco a DHL Supply Chain oznamujú nový spoločný podnik

28.03.2023 | FOCUS na Slovensko

Aramco, jedna z popredných globálnych integrovaných energetických a chemických spoločností, a DHL Supply Chain, medzinárodný poskytovateľ zmluvných logistických služieb, uzavreli akcionársku dohodu o spoločnom podniku na prevádzkovanie nového zásobovacieho a logistického uzla v Saudskej Arábii. Cieľom je zvýšiť efektívnosť a trvalú udržateľnosť dodávateľského reťazca. Prvé centrum svojho druhu v regióne by malo začať fungovať v roku 2025. Zákazníkom v priemyselnom, energetickom, chemickom a petrochemickom sektore poskytne komplexné služby pre spoľahlivé integrované dodávateľské a dodávateľské reťazce. Spoločný podnik sa spočiatku zameria na Saudskú Arábiu, ale s ambíciou postupne rozšíriť svoj dosah na celý región MENA (Blízky východ a severná Afrika).

Prvotriedny energetický a priemyselný dodávateľský ekosystém spoločnosti Aramco a bezkonkurenčné logistické znalosti DHL umožnia spoločnému podniku poskytovať zákazníkom pridanú hodnotu pri uspokojovaní potrieb ich dodávateľských reťazcov – od nákupu, cez riadenie skladov a zásob až po prepravu a spätnú logistiku. Cieľom spoločného podniku je využívať osvedčené metódy a riešenia pri riadení zásobovania a dodávateľského reťazca, ktoré zvyšujú trvalú udržateľnosť dodávateľských reťazcov, dopravy a skladovania. 

„Toto partnerstvo spája dvoch lídrov odvetvia s dlhou a slávnou históriou. Kombinujeme výnimočný energetický, chemický a priemyselný ekosystém dodávateľského reťazca spoločnosti Aramco s vynikajúcimi odbornými kompetenciami DHL v oblasti prepravy a logistiky. Cieľom spoločného podniku je vytvoriť dodávateľské a logistické centrum s komplexnými službami, ktoré bude spĺňať požiadavky dodávateľských reťazcov zákazníkov. Očakávame, že spoločný podnik nielen zlepší ekonomické ciele oboch našich spoločností, ale tiež urýchli rast v Saudskej Arábii a regióne Blízkeho východu a severnej Afriky,“ povedal Amin H. Nasser, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Aramco.

„Sme veľmi spokojní s dohodou so spoločnosťou Aramco. DHL má v úmysle rozvíjať svoje obchodné a logistické siete v Saudskej Arábii a v celom regióne Blízkeho východu a severnej Afriky a zároveň rozširovať svoje pokrytie trhu. V spolupráci so spoločnosťou Aramco poskytneme regionálnym a nadnárodným spoločnostiam z týchto sektorov prístup k robustnej medzinárodnej logistickej sieti, ktorá podporí pozitívny hospodársky rast a zároveň podporí udržateľné aktivity,“ dodal Oscar de Bok, generálny riaditeľ DHL Supply Chain.

Spoločný podnik bude využívať najmodernejšie technológie, ktoré pomôžu spoločnostiam znížiť náklady, maximalizovať efektívnosť a využívať výhody digitalizácie. Založenie spoločného podniku je vyvrcholením dlhoročnej spolupráce medzi oboma spoločnosťami. Jeho cieľom je transformovať riadenie zásob a logistiky, rozšíriť obchodné aktivity, vytvoriť nové pracovné miesta a umožniť hospodársku diverzifikáciu v Saudskej Arábii a krajinách Blízkeho východu a severnej Afriky.

Založenie spoločného podniku podlieha schváleniu regulačných orgánov, ako aj splneniu obvyklých zmluvných podmienok.

Zdroj: DHL

DKV Mobility vstupuje do aliancie ChargeUp Europe s cieľom podporiť rozvoj nabíjacej infraštruktúry

DKV Mobility, popredná európska platforma B2B pre platby a riešenia na cestách, sa pripojila k aliancii ChargeUp Europe. Aliancia sídli v Bruseli a zastupuje sektor infraštruktúry pre nabíjanie elektrických vozidiel. Celkovo 27 členov tohto odvetvia spolupracuje na rýchlom a efektívnom zavádzaní nabíjacej infraštruktúry v Európe. Členovia ChargeUp Europe pôsobia v 27 členských štátoch EÚ a spravujú akceptačnú sieť s celkovým počtom 500 000 nabíjacích miest.

Už milión metrov štvorcových skladovej plochy v strednej Európe pre zákazníkov FM Logistic

Jeden milión metrov štvorcových - to je plocha, ktorú má spoločnosť FM Logistic v súčasnosti k dispozícii v strednej Európe. Intenzívny rozvoj skladových aj prepravných aktivít spoločnosti za posledných 12 mesiacov viedol k otvoreniu nových lokalít: logistických platforiem a prekládkových skladov. Rast obchodnej činnosti zabezpečovali predovšetkým e-commerce operácie pre nových a existujúcich zákazníkov prevádzkovateľa a rozvoj siete zberných miest. Súčasťou tejto bilancie je aj platforma v Seredi, ktorá ponúka skladové priestory o rozlohe 55 000 m2.