Česká hospoda jako symbol …

25.05.2023 | Pod lupou

S lecčím nesouhlasíme, zdaleka ne všechno se vyvíjí podle našich představ a mnozí mají podezření, že se víc než tři desítky let po skončení totalitní epizody ve vývoji našeho národa daly využít o poznání efektivněji.

Mohli jsme už dávno mít dokončenou modernizaci dopravní infrastruktury po vzoru Polska, transformaci energetické soustavy po vzoru Spojených států, nebo třeba radikálně modernizovanou, na obory budoucnosti zaměřenou ekonomiku. Jisté je, že jsme na tom při troše dobré vůle líp být mohli.

Stejně tak jsme na tom, vzpomeneme-li na bezpočet veletočů, trapasů a skoro až mafiánských praktik, kterými naše politické špičky za ta léta šokovaly nejen tuzemskou veřejnost, dnes mohli být o mnoho hůř.

A tak přestože vše má vedle sympatizantů i své odpůrce, společné setkání hlavy českého státu s bratrem britského krále uprostřed pulsujícího města, u piva v tradiční malostranské hospodě, kde se jinak každý den setkávají místní patrioti, zahraniční turisti a v čase vánočním již mnoho let i zástupci předních českých spedičních firem s jejich zákazníky, je znamením, že se časy přes všechny pochybnosti mění k lepšímu.

Tak věřme, že právě tohle přátelské setkání normálních lidí u piva v normální české hospodě symbolizuje naději, že se věci, i když pomalu, přece jen nakonec vyvíjejí normálně …

Miroslav Rumler

Svět jako puzzle …

Jdi pořád dopředu, a hlavně nesmíš zastavit, ani kdybys měl duši vypustit. Nesmíš ani o krok uhnout, i kdyby se cokoliv dělo. A za žádnou cenu se nesmíš ohlédnout! Tak zní instrukce princi Velenovi na cestě k Mrakomorovu hradu, ze kterého je v kultovní pohádce Princ a Večernice připraven vysvobodit milovanou Večernici.

Práce, lidé, zábava. SpeedCHAIN jako tradice s příběhem …

Automatizace, digitalizace, optimalizace, práce s lidmi, kvalita, bezpečnost a dostatečná ziskovost. I to jsou – vedle celé řady environmentálních aspektů – neoddělitelné, přesto v poslední době možná trochu upozaděné, složky mixu tvořícího model udržitelného podnikání. Jen těžko lze v době, kdy je podoba dodavatelského řetězce budoucnosti víc než kdykoli v minulosti zahalena mlhou nejistoty, odhadnout pořadí jejich důležitosti.

Končí léto, společenský život začíná …

Každodenní vstávání do den ode dne temnějšího rána i dnešní datum jasně svědčí o tom, že letní prázdniny dospěly do svého úplného a nezadržitelného konce.