Česká hospoda jako symbol …

25.05.2023 | Pod lupou

S lecčím nesouhlasíme, zdaleka ne všechno se vyvíjí podle našich představ a mnozí mají podezření, že se víc než tři desítky let po skončení totalitní epizody ve vývoji našeho národa daly využít o poznání efektivněji.

Mohli jsme už dávno mít dokončenou modernizaci dopravní infrastruktury po vzoru Polska, transformaci energetické soustavy po vzoru Spojených států, nebo třeba radikálně modernizovanou, na obory budoucnosti zaměřenou ekonomiku. Jisté je, že jsme na tom při troše dobré vůle líp být mohli.

Stejně tak jsme na tom, vzpomeneme-li na bezpočet veletočů, trapasů a skoro až mafiánských praktik, kterými naše politické špičky za ta léta šokovaly nejen tuzemskou veřejnost, dnes mohli být o mnoho hůř.

A tak přestože vše má vedle sympatizantů i své odpůrce, společné setkání hlavy českého státu s bratrem britského krále uprostřed pulsujícího města, u piva v tradiční malostranské hospodě, kde se jinak každý den setkávají místní patrioti, zahraniční turisti a v čase vánočním již mnoho let i zástupci předních českých spedičních firem s jejich zákazníky, je znamením, že se časy přes všechny pochybnosti mění k lepšímu.

Tak věřme, že právě tohle přátelské setkání normálních lidí u piva v normální české hospodě symbolizuje naději, že se věci, i když pomalu, přece jen nakonec vyvíjejí normálně …

Miroslav Rumler

V hledáčku těchto dní …

Léto, které jako by se už se vší vážností tlačilo do dveří, nepředstavuje řadu posledních let tradiční výkonové sedlo. Poptávka po logistických službách začíná postupně postrádat sezónní výkyvy a vyvíjí se víceméně lineárně. To spolu s množícími se letními uzavírkami na dopravní infrastruktuře, zvýšeným dovolenkovým provozem a obdobím, kdy zpravidla dovolenou chtějí čerpat ve zvýšené míře i řidiči, skladníci a další úzkoprofilové profese dále zvyšuje už tak vyšponovaný tlak na průchodnost celého dodavatelského řetězce.

Osobní setkání ničím nenahradíš …

Čtyři veletržní dny, plné haly mnichovského výstaviště, vystavovatelé a návštěvníci veletrhu Transport Logistic z celého světa jsou dnes již nenávratně minulostí.

Být či nebýt v Mnichově?

Dnes, tedy už třetí den konání veletrhu Transport Logistic, je víc než jasné, že tak otázka nestojí.