České zastoupení Škoda Auto naplno spouští novou firemní identitu

05.04.2023 | Článek dne

Po loňském představení nové firemní identity přichází české zastoupení Škoda Auto s rozsáhlou marketingovou kampaní na podporu jejího oficiálního spuštění na českém trhu. Jejím ústředním motivem bude televizní spot, do nového hávu také převleče veškeré online kanály a součástí kampaně bude i komunikace spolupracujících známých osobností či doprovodné sponzoringové aktivity.

Do poloviny letošního roku plánuje Škoda Auto vyměnit i veškeré tištěné materiály v tuzemské dealerské síti. Nové prvky architektury začne autorizovaná síť partnerů nasazovat na konci roku 2024.

„Novou firemní identitu jsme veřejnosti ukázali v loňském roce, od teď ji naplno začneme využívat i ve všech tuzemských komunikačních kanálech. Cílem kampaně je všem ukázat nové vizuály a inspirovat naše zákazníky k objevování a větší odvaze vydat se nevšedními cestami vstříc novým zážitkům.

Libor Šedivák, vedoucí marketingu českého zastoupení Škoda Auto

Od 3. dubna naplno i v České republice
České zastoupení Škoda Auto začíná ode dneška naplno využívat novu firemní identitu a její oficiální spuštění doprovází rozsáhlá marketingová kampaň. V den jejího zahájení ji podpoří využití inovativního formátu na zpravodajském portálu iDnes.cz a také přebal titulní strany deníku Mladá Fronta DNES. Vůbec poprvé automobilka také využívá tzv. digitální out-of-home plochy. Ústředním motivem je televizní spot, který prezentuje změnu, nová dobrodružství, otevřené možnosti nebo objevování nových cest. V následujícím měsíci se bude spot objevovat také v kinech. Za zpracováním kreativního konceptu spotu stojí agentura Zaraguza, o produkci spotu se postaral produkční tým Beze Strachu a mediální distribuci zajistila agentura PHD.

Změna v online kanálech a aktivity na sociálních sítích s podtitulem Nová kapitola
S novou firemní identitou se od dnešního dne veřejnost setká také na všech webových stránkách a oficiálních profilech Škoda Auto. Na sociálních sítích podpoří povědomí o změně identity i spolupracující známé osobnosti, mezi které patří například Tomáš Zástěra, Inna Puhajková, Jan Mejdr, Bára Poláková, Marek Lambora a další. Aktivity budou zahrnovat například přebarvení profilové fotografie, sdílení zážitků z výletů nebo soutěže o nezapomenutelné zážitky. Strategii pro sociální sítě tvořila agentura SocialSharks.

Hudební festivaly, kulinářské zážitky i nové sporty
Nová firemní identita bude mít přesah i do sponzoringových aktivit. K tradičním partnerstvím tak přibydou například spolupráce s hudebním festivalem Metronome, gastronomickým festivalem Prima FRESH nebo freestyle show COOLIFE Fest 2023. V oblasti sportu už Škoda Auto podpořila například freedivera Davida Vencla, která se jako první na zamrzlém jezeře Sils pod ledem potopil na jeden nádech a bez neoprenu do hloubky 52,1 metru.

Největší změna identity značky Škoda za posledních 30 let
Pro éru elektromobility a digitalizace vytvořila Škoda Auto nový designový jazyk a firemní identitu. Vyznačuje se jasnými minimalistickými liniemi, které zdůrazňují jednoduchost a kvalitu nových modelů značky Škoda. Nové logo je prezentováno bez plastické 3D grafiky. Škoda Auto tak zareagovala na rostoucí přesun marketingových a komunikačních aktivit z tisku na internet. Velkou změnou prošla také firemní identita. Mladoboleslavská automobilka bude používat dva různé odstíny zelené: smaragdovou a elektrickou zelenou, které symbolizují ekologii, udržitelnost a elektromobilitu. U autorizovaných partnerů na českém trhu se nové prvky architektury dle nové firemní identity začnou objevovat od konce roku 2024.

Zdroj: ŠKODA Auto

Pravnuk slavného podnikatele Emila Kolbena navštívil PRAKAB Pražskou kabelovnu

V roce 2021 oslavil PRAKAB již sto let od svého založení. Bylo to právě v roce 1921, kdy firmu získal a pod tímto názvem zaregistroval pokrokový elektrotechnik a průmyslník Emil Kolben. PRAKAB který je špičkou v oblasti požárně bezpečnostních kabelů, je po celou svou více než stoletou historii v nepřetržitém výrobním procesu. Dodnes firma vyrábí kabely v původních prostorách hostivařské továrny. A právě tu navštívil pravnuk Emila Kolbena, Martin Kolben.

Nové technologie, ještě více komfortu: Volkswagen představuje nový model Touareg

Volkswagen posouvá třetí generaci modelu Touareg na ještě vyšší úroveň rozsáhlou modernizací. Podvozek tohoto prémiového SUV byl společně s konceptem zobrazování a ovládání zásadně vylepšen a design přídě i zádě zaujme ostřejšími rysy. Mimořádně výrazné jsou nově vyvinutá HD LED Matrix světla a zadní LED světla koncipovaná jako světelná lišta. Do té je poprvé u automobilu prodávaného v Německu vloženo červeně osvětlené logo značky Volkswagen.

ŘSD zahajuje stavbu I/35 Lešná – Palačov

Ředitelství silnic a dálnic dnes zahajuje výstavbu akce I/35 Lešná – Palačov. Jedná se o novostavbu čtyřpruhové silnice I/35 mezi obcemi Lešná a Palačov a přestavbu silnice I/48 mezi Dubem a Palačovem na dálnici D48. Obě komunikace budou vzájemně propojeny novou mimoúrovňovou křižovatkou. Stavba má nadregionální význam a propojí Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj.