ČLA posiluje své evropské ambice

10.05.2023 | Článek dne

Poslední březnový pátek přinesl významné změny do fungování Evropské logistické asociace (ELA) se sídlem v Bruselu. V rámci mimořádných voleb do prezidia této evropské profesní organizace, sdružující národní logistické asociace jednotlivých evropských zemí, došlo k výměně jejího nejužšího vedení.

Důvodem tak komplexní obměny vedení byl tlak jednotlivých národních asociací na realizaci změn ve strategii této prestižní instituce a zvýšení její schopnosti reflektovat proměnu celého dodavatelského řetězce. Výsledek voleb je úspěchem i pro Českou logistickou asociaci, která v letošních volbách nově získala jedno z viceprezidentských křesel.

Více než roční snaha většiny členů ELA, kterými jsou národní logistické asociace, o rozšíření portfolia produktů určených zejména pro evropskou logistickou veřejnost, navázání bližšího vztahu asociace s ostatními evropskými institucemi, předními akademickými a výzkumnými pracovišti a významnými komerčními subjekty, vyvrcholilo na sklonku letošního března v rámci volební konference členů asociace v Bruselu. K nejvýznamnější změně došlo v rámci Executive Committee, kam byli zvoleni čtyři noví členové. Na své původní pozici tak zůstala pouze představitelka rumunské asociace ARILOG Adriana Palasan. Na pozici pokladníka asociace byl zvolen Joe Kenny za irskou CILT, třemi viceprezidenty se stali Markus Mau z BVL Germany, Didier Granier za francouzský ASLOG a Miroslav Rumler, vice prezident České logistické asociace. Volba prezidenta asociace byla s ohledem na platná ustanovení stanov ELA odložena na následující konferenci členů, která se bude konat v červnu letošního roku v Barceloně. Jediným kandidátem na pozici prezidenta je Markus Mau reprezentující jednu z nejvýznamnějších evropských logistických asociací.

Nově by tak ELA chtěla dále rozšířit systém výukových modulů a související certifikace evropských logistických profesionálů pod značkou ECBL, posílit prestiž evropské soutěže ELA Award pro nejúspěšnější logistické projekty, zaměřit se na integraci dílčích výzkumných a vývojových projektů a prosadit se více v oblasti aktivního ovlivňování evropské strategie rozvoje profesionální logistiky. „Mojí ambicí je ještě posílit už dnes velmi prestižní postavení soutěže ELA Award. Ta probíhá podobně jako fotbalová liga mistrů, kdy evropský vítěz každoročně vzejde z klání vítězů jednotlivých národních soutěží. Mým cílem, jako viceprezidenta odpovědného za další rozšíření členské základny ELA a právě za agendu ELA Award, je navázat na úspěšné předcházející ročníky a ve spolupráci s týmem hodnotitelů přizpůsobit hodnotící kritéria současné situaci na evropském trhu. Nejlepším evropským projektům také náleží patřičná mediální pozornost, takže medializaci celé soutěže i jednotlivých projektů budu věnovat v nadcházejícím období maximální úsilí,“ říká Miroslav Rumler.

Zdroj: ČLA

Pravnuk slavného podnikatele Emila Kolbena navštívil PRAKAB Pražskou kabelovnu

V roce 2021 oslavil PRAKAB již sto let od svého založení. Bylo to právě v roce 1921, kdy firmu získal a pod tímto názvem zaregistroval pokrokový elektrotechnik a průmyslník Emil Kolben. PRAKAB který je špičkou v oblasti požárně bezpečnostních kabelů, je po celou svou více než stoletou historii v nepřetržitém výrobním procesu. Dodnes firma vyrábí kabely v původních prostorách hostivařské továrny. A právě tu navštívil pravnuk Emila Kolbena, Martin Kolben.

Nové technologie, ještě více komfortu: Volkswagen představuje nový model Touareg

Volkswagen posouvá třetí generaci modelu Touareg na ještě vyšší úroveň rozsáhlou modernizací. Podvozek tohoto prémiového SUV byl společně s konceptem zobrazování a ovládání zásadně vylepšen a design přídě i zádě zaujme ostřejšími rysy. Mimořádně výrazné jsou nově vyvinutá HD LED Matrix světla a zadní LED světla koncipovaná jako světelná lišta. Do té je poprvé u automobilu prodávaného v Německu vloženo červeně osvětlené logo značky Volkswagen.

ŘSD zahajuje stavbu I/35 Lešná – Palačov

Ředitelství silnic a dálnic dnes zahajuje výstavbu akce I/35 Lešná – Palačov. Jedná se o novostavbu čtyřpruhové silnice I/35 mezi obcemi Lešná a Palačov a přestavbu silnice I/48 mezi Dubem a Palačovem na dálnici D48. Obě komunikace budou vzájemně propojeny novou mimoúrovňovou křižovatkou. Stavba má nadregionální význam a propojí Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj.