Element Logic zahájil instalaci automatizovaného skladu pro lídra knižního trhu Euromedia Group

31.03.2023 | Článek dne

Element Logic začal s implementací automatizovaného řešení AutoStore ve skladu lídra knižního trhu Euromedia Group provozující síť knihkupectví Luxor. Nejmodernější robotický sklad roste v logistickém parku společnosti P3 ve středočeském Stochově. Instalace řešení potrvá 7 týdnů a následovat bude testovací fáze.

V největší české knižní budově Euromedia Group, kam patří knižní síť Luxor, byla zahájena stavba automatizovaného skladu o rozloze přes 10 000 m2

„Po pečlivých přípravách jsme tento týden zahájili další instalaci našeho automatizovaného řešení, tentokrát pro knižního guru. Vzhledem k rostoucí poptávce byla automatizace pro tuto společnost skvělým řešením, díky kterému budou schopni udržet si stávající pozici na trhu i nadále růst. Teď na místě ještě stojí téměř prázdná hala, ale už za 7 týdnů bude dokončena instalace systému AutoStore a začne první testovací fáze.“

Jindřich Kadeřávek, CEO Element Logic Czech Republic
Foto: Element Logic

Zboží v novém automatizovaném skladu bude v první fázi uloženo v 65 000 plastových boxech (tzv. binech) a s přípravou zboží k expedici bude zaměstnancům pomáhat až 90 robotů. V pozdější fázi se kapacita navýší až na 123 000 binů. Díky modularitě technologie AutoStore návrh budoucího skladu umožňuje další postupné navyšování jeho kapacity a výkonu. Další úsporu místa a zrychlení vychystávání zboží zajistí pojízdné paletové regály Jungheinrich, které mimo jiné redukují nevyužitý prostor uliček.

Zdroj: Element Logic

Nezvládnete zavést umělou inteligenci? Můžete zkrachovat

V to, že zavedení umělé inteligence (AI) přinese do byznysu výhody, věří 98 % ředitelů firem. AI má potenciál firmám pomoci, ale zároveň její nepodařené zavedení může ohrozit reputaci i provoz. Upozorňují na to odborníci společnosti Stanton Chase, která se zabývá vyhledáváním vrcholových manažerů (Executive Search) a firemním poradenstvím.

Aero rozlousklo logistický oříšek. K zákazníkům vyrazilo 22 kamionů s letouny, příslušenstvím a náběžnými hranami

Český výrobce letadel Aero realizoval mimořádnou nakládku 22 kamionů s letouny L-39NG a dalším příslušným vybavením pro své zákazníky. Svým rozsahem neobvyklou přepravní událost ještě zvýraznila nakládka již vyrobených náběžných hran pro Airbus A220. Jednalo se o složitou logistickou operaci, která vyžadovala pečlivou koordinaci a plánování.