Kuehne+Nagel je hlavním spedičním a logistickým partnerem letošní konference COP28

20.09.2023 | Článek dne

Skupina Kuehne+Nagel se stala oficiálním logistickým partnerem letošní globální konference OSN o změně klimatu pořádané v Dubaji. Mezi 30. listopadem do 12. prosincem se má akce zúčastnit více než 70 000 akreditovaných hostů exkluzivní modré zóny s omezeným přístupem a dále na denní bázi 50 000 běžných návštěvníků veřejně dostupné zelené zóny.

Partnerství dokládá expertní pozici Kuehne+Nagel v oblasti zajišťování veletržní logistiky, stejně jako závazek společnosti plnit cíle vedoucí ke snižování emisí a dekarbonizaci logistiky stanovené na základě vědeckých poznatků.

Na výstavišti Expo City v Dubaji bude Kuehne+Nagel zajišťovat veškeré pozemní logistické aktivity, jako je konstrukce pavilonů jednotlivých zemí nebo pódií pro panelové diskuse. Tým společnosti zároveň poskytne podporu účastníkům akce jak v komplexním rozsahu, tak lokálně, a to v podobě služeb od mezinárodní spedice či celního odbavení a skladování až po doručení na místo konání. To vše za podpory globální sítě odborníků Kuehne+Nagel a jejího portfolia nízkoemisních přepravních řešení.

„Jsme hrdí na to, že jsme partnerem této významné konference. V Evropě je skupina Kuehne+Nagel na poli eventové a veletržní logistiky již dobře známá – partnerství s COP28 je pak důkazem našeho úsilí o rozvíjení tohoto segmentu i na Blízkém východě. Jedná se totiž o region s ideální infrastrukturou pro toto odvětví,“ říká Damian Raczynski, národní manažer Kuehne+Nagel pro SAE a Omán.

Udržitelná logistická řešení a SBTi

Skupina Kuehne+Nagel se stala oficiálním partnerem COP28 nejen díky svým odborným znalostem v oblasti spedičních služeb, ale také díky ambicím dekarbonizovat celé logistické odvětví. Společnost si stanovila environmentální závazky v souladu s iniciativou Science-Based Target (SBTi) a podniká významné kroky k tomu, aby svým zákazníkům zpřístupnila nízkoemisní přepravní řešení. Spolupráce se zákazníky, přepravci, mezinárodními organizacemi i dalšími zúčastněnými stranami je součástí strategie Kuehne+Nagel, jejímž cílem je dosáhnout zásadních změn při ochraně klimatu.

„V současnosti se zaměřujeme na rozšíření tržní dostupnosti nízkoemisních paliv. Naše odvětví však potřebuje nové technologie, aby mělo k dispozici více ještě lepších řešení. Na tuto výzvu musí reagovat všichni aktéři napříč různými segmenty průmyslu a společnosti. Události jako COP28 a další fóra či koalice jsou důležité, protože propojují relevantní subjekty v oblasti řešení změny klimatu,“ dodala Sarah Kreienbühlová, členka představenstva Kuehne+Nagel International AG odpovědná za lidské zdroje a ESG.

Zdroj: Kuehne+Nagel

NOBO AUTOMOTIVE zahajuje výrobu sedadel pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě, zahajuje výstavbu druhé haly v GARBE PARKU České Budějovice. Novým nájemcem se stane NOBO AUTOMOTIVE, prvotřídní dodavatel interiérů, exteriérů, sedadel a autoelektroniky. V Českých Budějovicích bude NOBO AUTOMOTIVE vyrábět sady sedadel pro prémiové vozy značky BMW, včetně vybraných klíčových komponentů. Jedná se o největší pronájem průmyslových prostor uzavřený v prvním čtvrtletí 2024 o velikosti téměř 30 000 m2, který zprostředkovala společnost CBRE.