Třetí fond skupiny ARETE dokončil výstavbu nové haly v rámci průmyslového parku ARETE Park Rokycany I

03.03.2023 | Článek dne

Třetí fond skupiny ARETE dokončil výstavbu nové haly v rámci průmyslového parku ARETE Park Rokycany I. Dlouhodobým nájemcem objektu bude firma Raben Logistics Czech s.r.o., která je jedním z předních světových hráčů na trhu logistiky.

Do areálu se stěhuje společnost Raben Logistics Czech, která na českém trhu působí už patnáct let a nabízí komplexní logistické služby na míru.

Foto: ARETE

Nová hala o pronajímatelné ploše více než 6 700 m2 se může pochlubit technickými specifikacemi, které splňují nejvyšší požadavky enviromentálních certifikací. Celý park je budován s ohledem na ESG strategii skupiny ARETE. Zároveň je nově dokončená hala prvním objektem v rámci portfolia fondu ARETE Industrial, který je kompletně vytápěn za pomoci tepelných čerpadel.

“Náš fond posiluje podíl nových logistických a skladovacích nemovitostí v portfoliu. Jsme rádi, že se nám podařilo dokončit výstavbu nové moderní haly. Za to patří dík našemu development týmu, který v posledních měsících tvrdě pracoval a prokázal svou vysokou odbornost. Současně je ARETE Park Rokycany I atraktivně umístěn přímo u dálnice D5, která je významnou dopravní tepnou spojující Prahu a Německo. Blízkost města Rokycany zároveň znamená dostatečnou základnu kvalifikované pracovní síly. V blízké budoucnosti zahájíme v rámci tohoto průmyslového parku další výstavbu. Po úplném dokončení nabídne průmyslový park nájemcům plochu více jak dvacet tisících metrů čtverečních.

Robert Ides, spoluzakladatel skupiny ARETE

“Jako nájemce oceňujeme vysokou odbornost, kterou v uplynulých měsících prokázal development tým skupiny ARETE. Vize, s níž hodlá ARETE nadále spravovat nemovitost a rozvíjet danou lokalitu, byla klíčovým faktorem, proč jsme se rozhodli v Rokycanech postavit moderní překladiště, jež významně zrychlí spojení mezi střední Evropou a Německem.“

George King, Lease & Facility manager v Raben Logistics Czech s.r.o.

Zdroj: ARETE

Z včelích úlů v Panattoni parcích se v loňském roce vytočilo 1,4 tuny medu

Včely hrají klíčovou roli v procesu opylování, čímž mají široký dopad na zemědělství a biodiverzitu na naší planetě. Dlouhodobě se však potýkají s problémy, mezi které mimo jiné patří také ztráta jejich přirozeného prostředí, což vede k úbytku kvetoucích rostlin, které jsou základním zdrojem jejich potravy. Novým zázemím se pro včely stávají průmyslové areály společnosti Panattoni. Informace o stavu včelstva a jeho chování zde monitoruje IT systém a vše vyhodnocuje umělá inteligence.

Středoevropská realitní transakce roku: česká SCF kupuje za více než 7 miliard korun portfolio nákupních center v Polsku

Česká investiční skupina Star Capital Finance (SCF) koupila tento týden portfolio šesti polských obchodních center od globální investiční skupiny Cromwell Property Group. Hodnota transakce je přes 7 miliard Kč. Jedná se o jednu z největších nemovitostních transakcí ve střední Evropě za posledních několik let. SCF tímto krokem vstupuje do třetí země a posiluje svou pozici na středoevropském retailovém trhu, kde již vlastní a provozuje obchodní centra v České republice a na Slovensku.