Yusen Logistics (Czech) se stává logistickým partnerem Mondi Štětí a společně zahajují provoz nového skladu

04.10.2023 | Článek dne

V srpnu 2023 zahájil Yusen Logistics (Czech) s.r.o. spolupráci se společností Mondi Štětí a.s. Partnerství bylo v září stvrzeno předáním symbolického klíče od nové budovy skladu v areálu parku P3 Lovosice.

Yusen zde pro společnost Mondi zajištuje komplexní skladovací služby, zahrnující mj. vykládky materiálu přicházejícího z výrobního závodu ve Štětí, interní manipulaci i nakládky k cílovým zákazníkům.

Kromě skladových procesů Yusen pro partnera Mondi zabezpečuje i kyvadlové přepravy mezi výrobním závodem a skladem. Při dokončení náběhové křivky bude denní objem činit zhruba 500 tun materiálu převezeného z výrobního závodu do skladu a stejný objem bude v pracovní dny činit i denní expedice k zákazníkům společnosti Mondi.

Budova skladu s celkovou plochou 15 000 m² zahrnuje 300 m² kancelářských prostor a zázemí pro zaměstnance, 24 vykládkových doků a 2 drive-in doky. O operativu skladu se bude starat 20 zaměstnanců s provozem i o víkendech a svátcích. Celá plocha skladu je využita pro blokové skladování materiálu ve stozích rolí uložených až do výšky 6 metrů. Role jsou manipulovány technikou k tomu uzpůsobenou, konkrétně jde o čelní elektrické vozíky s přídavným zařízením – hydraulickými kleštěmi. Při jednom přesunu je možné odvézt 2 role až do celkové hmotnosti 2,6 tuny. Veškeré přesuny materiálu jsou monitorovány pomocí skenerů zajišťujících online komunikaci se skladovým systémem společnosti Yusen – Scale. Tento systém umožňuje širokou škálu konfigurací přinášejících efektivitu v uložení materiálu i skladových operacích, kromě toho nabízí i přehlednou vizualizaci dat, poskytující okamžitý náhled na operativní KPI.

Hynek Staněk, Managing Director Yusen Logistics (Czech) k zahájení spolupráce s Mondi uvádí: „Pro naši společnost jde o zásadní krok v dalším rozvoji, o to zavazující, že začínáme novou spolupráci s tak významnou společností jako je Mondi. Do tohoto partnerství chceme přinést svoje dlouholeté znalosti a zkušenosti na poli logistiky, s cílem zlepšit logistické toky zákazníka a podílet se tak na jeho dalším růstu.“

Společnost Mondi Štětí je největším výrobcem kraftového papíru a buničiny v České republice a jedním z největších hráčů v tomto oboru v Evropě. Ve Štětí poblíž Lovosic vyrábí udržitelné papírové materiály jako např.: pytlový papír, strojově hlazený papír nebo papír s příměsí recyklátu. „Vizí Mondi je přispívat k lepšímu světu. Vyrábíme inovativní obalová řešení na bázi papíru, který je trvale udržitelným materiálem současnosti i budoucnosti. Při jejím naplňování se proto snažíme nepřetržitě modernizovat a hledat efektivnější řešení a postupy. Otevření nového skladu s moderním vybavením i službami je jedním z těchto kroků. Umožní nám dále rozšířit výrobu a udělat významný krok na cestě k dlouhodobě udržitelnému systému nejen výroby, ale i logistických služeb a celého dodavatelského řetězce,“ říká Ilona Lipovská, Supply Chain Manager Mondi. A dodává: „Máme radost, že jsme uzavřeli spolupráci s partnerem, který je v oboru logistických řešení a služeb uznáván jako průkopník. Zároveň rozumí našim potřebám, sdílí naši vizi a má kapacity a know-how, které potřebujeme k dosažení našich ambiciózních cílů. Věříme, že i tímto krokem našim zákazníkům nabídneme ještě lepší produkty a služby.“

Společnost Yusen Logistics se řadí mezi přední poskytovatele kontraktní logistiky a přepravních služeb zahrnujících leteckou, námořní i silniční přepravu. Na globální úrovni nabízí komplexní logistické služby od skladování, distribuce a přepravy až po další portfolio služeb v rámci produktu Supply Chain Solutions, který se specializuje na řízení a optimalizaci kompletních dodavatelských řetězců. V rámci evropského regionu Yusen Logistics operuje v 19 zemích s 8,500 zaměstnanci a s více než 1 100,000 m² skladových ploch. Hlavní vedení společnosti Yusen Logistics sídlí v Tokiu, další regionální ústředí se nachází v oblasti Jižní a Severní Asie a Oceánie a také na americkém kontinentě.

Zdroj: Yusen Logistics (Czech)

Toyota v Evropě zakládá nový podnik na vodík

Toyota Motor Europe (TME) zakládá lokální podnik Hydrogen Factory Europe. Nový podnik bude koordinovat obchodní využití vodíkových technologií a systémů se zahrnutím všech aktivit od vývoje a výroby přes prodej až po poprodejní činnosti.

3600 on-line žádostí týdně. První měsíc ePodání bez datové schránky přinesl skokový nárůst zájmu

Už měsíc funguje možnost odeslat žádost o výměnu řidičského průkazu elektronicky bez nutnosti mít zřízenou datovou schránku fyzické osoby. Stačí se pouze přihlásit do Portálu dopravy a v něm odeslat žádost o řidičský průkaz. Další zjednodušení žádosti přineslo i výrazné zvýšení zájmu žadatelů o on-line podání. Zatímco před zrušením povinnosti mít datovou schránku využívalo on-line podání přibližně 1600 lidí týdně, nyní překračujeme hodnotu až 3600 žadatelů za týden.

Mzdy na papíře rostou, ale v reálu klesají: Ekonomický paradox 3. čtvrtletí

Podle včera zveřejněné statistiky vzrostla ve 3. čtvrtletí 2023 průměrná hrubá měsíční nominální mzda meziročně o 7,1 %. Nicméně inflace ještě neřekla poslední slovo a stále je vysoká. Když tedy od růstu mezd odečteme inflaci, mzdy nerostly ale naopak reálně klesaly o 0,8 %.