Dachser získal 100% podíl v joint venture v Maďarsku

06.02.2023 | Článek dne

Mezinárodní logistický provider Dachser získal na konci roku 2022 zbývajících padesát procent akcií ve svých maďarských joint venture a stává se tak 100procentním vlastníkem společností „Liegl & Dachser Szállítmányozási és Logisztikai Kft“ (přeprava a skladování průmyslového zboží a potravinářských výrobků) a „Liegl & Dachser ASL Hungary Kft“ (letecké a námořní přepravy).

Předchozí spoluvlastník Engelbert Liegl předal v rámci akvizice svoji odpovědnost regionálního ředitele pro jihovýchodní Evropu (Road Logistics) Romanu Stoličnému ze Slovenska. Engelbert Liegl však bude i nadále pomáhat formovat rozvoj joint venture Dachser Slovakia a Dachser Romania jako jejich akcionář.

Joint venture Liegl & Dachser založený v roce 1999 se od počátku zaměřoval na přepravy a skladování spotřebního a průmyslového zboží. V roce 2006 k tomu přibyla maďarská pobočka leteckých a námořních přeprav. Od roku 2008 působí Liegl & Dachser také v logistice potravin. Dachser tak působí v Maďarsku prostřednictvím svých obchodních divizí European Logistics a Air & Sea Logistics. Společnost zde zaměstnává 394 lidí v sedmi pobočkách a v roce 2021 dosáhla obratu ve výši cca 120 milionů eur.
„Engelbert Liegel a jeho tým prokázali velkou míru podnikatelského odhodlání a nadšení pro logistiku a vytvořili z naší maďarské společnosti jednoho z lídrů na zdejším trhu přeprav a skladování průmyslového zboží a potravinářských výrobků. Navíc je zde prostřednictvím pobočky na letišti v Budapešti také plynulé napojení na mezinárodní trhy,“ říká Alexander Tonn, COO Road Logistics skupiny Dachser, a dodává, „jako centrální a dynamicky se rozvíjející hub pro zboží v srdci Evropy je nyní tato společnost pilířem naší evropské sítě sběrné služby.“

Pozici regionálního ředitele pro jihovýchodní Evropu převzal Roman Stoličný (54), který byl ve společnosti Dachser dříve zodpovědný za provozní rozvoj skupiny zemí Maďarsko, Slovensko a Rumunsko. „Mít pod kontrolou všechny naše pobočky v jihovýchodní Evropě je pro mě velká výzva, ale mojí výhodou je, že nevstupuji do neznámého prostředí. Velmi si vážím důvěry, které se mi dostalo. S velkým respektem budu dělat všechno proto, abychom se i nadále jako region rozvíjeli. Tento region má velký potenciál, proto pevně věřím, že jako tým společně využijeme všechny příležitosti, které nabízí, a proměníme je na úspěch. Přidanou hodnotou naší společnosti jsou nejen unikátní řešení, která nabízíme zákazníkům po celém světě. Klíčový je pro nás také vysoký standard kvality služeb a individuální řešení šitá na míru našim zákazníkům. A v tom chceme i nadále pokračovat napříč celým regionem,“ zhodnotil Roman Stoličný.

Základní informace o společnosti Dachser v České republice

Dachser působí na trhu logistiky a zasilatelství již od roku 1992, kdy byla založena společnost E.S.T. a.s. poskytující služby v oblasti mezinárodní a vnitrostátní kamionové spedice, skladování a celních služeb. Mezinárodní poskytovatel logistických služeb Dachser uzavřel s E.S.T. v roce 2006 smlouvu o joint venture, proces integrace byl završen rozhodnutím o přejmenování společnosti na Dachser Czech Republic a.s. s účinností od 1. 1. 2010. Společnost je dnes specialistou na mezinárodní sběrnou službu a charterové přepravy, poskytuje kontraktní logistiku a služby s přidanou hodnotou a prostřednictví své divize Dachser Air & Sea Logistics zabezpečuje i letecké a námořní přepravy a celní služby do celého světa.

Dachser Czech Republic ve svých sedmi pobočkách (v Kladně, Ostravě, Brně, Břeclavi, Českých Budějovicích, Hradci Králové a v Praze) a třech provozovnách (Letohrad, Frenštát pod Radhoštěm a Týniště nad Orlicí) v současné době zaměstnává téměř 650 lidí. Společnost disponuje téměř 53 tisíci paletovými místy pro skladování po celé České republice.

Zdroj: DACHSER

Rychlejší doručení a ekologický přístup. Eurohub Rokycany vyniká na logistické mapě Evropy

Rokycanský Eurohub je důležitým uzlem na evropské přepravní mapě skupiny Raben, ale logistické služby umí nabídnout i širokému portfoliu středních a malých firem v mnoha segmentech. Zajistí přepravu od jediné palety po plný kamion. Po celé Evropě nebo jen do vedlejší vesnice. Kromě bezkonkurenčních služeb vyniká Eurohub i aktivním ekologickým přístupem k logistice.