DHL Supply Chain: Kateřina Rázlová jmenována viceprezidentkou transportu pro střední a východní Evropu

23.05.2023 | Článek dne

Kateřina Rázlová byla po více než ročním působení na pozici ředitelky automobilové divize a transportu jmenována viceprezidentkou transportu pro střední a východní Evropu. Ve své nové funkci bude přímo podřízena Orkunu Saruhanogluovi, generálnímu řediteli DHL Supply Chain pro střední a východní Evropu. Ve funkci vystřídá Warrena Bodleyho, který se stane viceprezidentem pro dopravu v jihovýchodní Asii (SEA).

„Mým cílem na pozici ředitelky automobilové divize a transportu bylo v maximálně možné míře využít synergie mezi transporty automobilového a spotřebního sektoru, realizovat projekty v oblasti digitalizace a konsolidace a hledat prostor pro řešení snižující emise. Díky silnému a spolehlivému týmu se nám podařilo cíle splnit a dokázat, že je tato cesta správná. Ráda bych naše zkušenosti využila i v ostatních provozech střední a východní Evropy,“ vysvětluje Kateřina Rázlová.   

Kateřina Rázlová pracuje v oblasti Automotive & Transport v České republice na různých vedoucích pozicích od roku 1999. V roce 2008 byla jmenována do funkce ředitelky automobilové divize, kterou později spojila také s funkcí v oblasti rozvoje obchodu. Od roku 2021 působila na pozici ředitelky automobilové divize a transportu v ostatních sektorech v České republice. Kateřina Rázlová je velkou zastánkyní udržitelných ekologických řešení, alternativních paliv a digitalizace. Velký důraz klade na vysokou kvalitu poskytovaných služeb a rozvoj podnikání. Její tým byl oceněn dvěma cenami v rámci pravidelné interní soutěže CEO Awards (v roce 2019 v kategorii Investment of Choice a v roce 2021 v kategorii Sustainability).

Zdroj: DHL

Pravnuk slavného podnikatele Emila Kolbena navštívil PRAKAB Pražskou kabelovnu

V roce 2021 oslavil PRAKAB již sto let od svého založení. Bylo to právě v roce 1921, kdy firmu získal a pod tímto názvem zaregistroval pokrokový elektrotechnik a průmyslník Emil Kolben. PRAKAB který je špičkou v oblasti požárně bezpečnostních kabelů, je po celou svou více než stoletou historii v nepřetržitém výrobním procesu. Dodnes firma vyrábí kabely v původních prostorách hostivařské továrny. A právě tu navštívil pravnuk Emila Kolbena, Martin Kolben.

Nové technologie, ještě více komfortu: Volkswagen představuje nový model Touareg

Volkswagen posouvá třetí generaci modelu Touareg na ještě vyšší úroveň rozsáhlou modernizací. Podvozek tohoto prémiového SUV byl společně s konceptem zobrazování a ovládání zásadně vylepšen a design přídě i zádě zaujme ostřejšími rysy. Mimořádně výrazné jsou nově vyvinutá HD LED Matrix světla a zadní LED světla koncipovaná jako světelná lišta. Do té je poprvé u automobilu prodávaného v Německu vloženo červeně osvětlené logo značky Volkswagen.

ŘSD zahajuje stavbu I/35 Lešná – Palačov

Ředitelství silnic a dálnic dnes zahajuje výstavbu akce I/35 Lešná – Palačov. Jedná se o novostavbu čtyřpruhové silnice I/35 mezi obcemi Lešná a Palačov a přestavbu silnice I/48 mezi Dubem a Palačovem na dálnici D48. Obě komunikace budou vzájemně propojeny novou mimoúrovňovou křižovatkou. Stavba má nadregionální význam a propojí Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj.