DKV Mobility ponúka prístup k viac ako 400 000 nabíjacím miestam v celej Európe

13.02.2023 | FOCUS na Slovensko

DKV Mobility, popredná európska platforma B2B pre platby a riešenia na cestách, neustále rozširuje svoju sieť na nabíjanie elektrických vozidiel. Zákazníci DKV Mobility môžu teraz nabíjať svoje vozidlá pomocou karty DKV +Charge alebo aplikácie DKV Mobility v jednej z najväčších nabíjacích sietí v Európe. K dispozícii je už viac ako 413 000 úplne alebo čiastočne verejných nabíjacích miest.

„Prekročením hranice 400-tisíc nabíjacích miest v Európe upevňujeme svoju pozíciu jedného z najväčších celoeurópskych poskytovateľov služieb pre nabíjanie elektromobilov. Okrem prístupu k úplne alebo čiastočne verejným nabíjacím miestam ponúkame v niektorých krajinách našim zákazníkom aj riešenia na nabíjanie v ich firemných priestoroch alebo v domácnostiach vodičov služobných vozidiel. Každodennú prevádzku našich zákazníkov tak pokrývame komplexnými riešeniami pre elektrické nabíjanie.“

Sven Mehringer, výkonný riaditeľ pre energetiku a služby pre vozidlá v spoločnosti DKV Mobility

Kompletnú ponuku služieb nabíjania pre zákazníkov DKV Mobility má na starosti dcérska spoločnosť DKV Mobility GreenFlux, ktorá za týmto účelom manažuje početné spolupráce a partnerstvá. Od septembra 2020, keď spoločnosť DKV Mobility pridala do svojej akceptačnej siete stotisíce nabíjacie miesto, sa celkový počet nabíjacích miest zvýšil už štvornásobne.

Zdroj: Seesame Communication Experts

Puzzle a hry mieria z Ostravy do 58 krajín sveta

Napriek lákadlám digitálneho sveta popularita niektorých tradičných hračiek stále trvá. Výrobcom, ako je Ravensburger AG, vzrástol v čase pandémie dopyt. S rastom a expanziou na ďalšie trhy sa musela vysporiadať aj súvisiaca logistika v mošnovskom sklade, prevádzkovanom firmou Geis. A nejde len o zväčšenie plochy na skladovanie a nárast dopravnej kapacity na prepravu tovaru.

Výzvy pro automotive: Štěstí přeje připraveným

Jen málokomu je v zemi, jakou je Česká republika, lhostejný další osud evropského automobilového průmyslu. Ten prochází v posledních několika letech asi nejvýznamnějšími změnami ve své více než stoleté historii. A protože snad nenajdete u nás region, který by nebyl přímo či nepřímo propojen s výrobou pro některou ze světových automobilek, zákonitě se ptáme, jak probíhající změny ovlivní životy naše a našich firem v nejbližší budoucnosti.