DKV Mobility vstupuje do aliancie ChargeUp Europe s cieľom podporiť rozvoj nabíjacej infraštruktúry

07.06.2023 | FOCUS na Slovensko

DKV Mobility, popredná európska platforma B2B pre platby a riešenia na cestách, sa pripojila k aliancii ChargeUp Europe. Aliancia sídli v Bruseli a zastupuje sektor infraštruktúry pre nabíjanie elektrických vozidiel. Celkovo 27 členov tohto odvetvia spolupracuje na rýchlom a efektívnom zavádzaní nabíjacej infraštruktúry v Európe. Členovia ChargeUp Europe pôsobia v 27 členských štátoch EÚ a spravujú akceptačnú sieť s celkovým počtom 500 000 nabíjacích miest.

„Zo vstupu do aliancie ChargeUp Europe máme radosť. Teší nás, že môžeme prispieť k úspešnému prechodu na elektromobilitu v Európe našimi odbornými znalosťami a najlepšími možnými dodávateľskými riešeniami orientovanými na zákazníka,“ hovorí Christopher Schäckermann, vedúci divízie eMobility v spoločnosti DKV Mobility.

„V aliancii ChargeUp Europe vítame DKV Mobility ako spoločnosť, ktorá konzekventne rozširuje svoju celkovú ponuku na nabíjanie elektrických vozidiel v celej Európe. Prijatím DKV Mobility do ChargeUp Europe ešte viac posilňujeme naše odborné znalosti a hlas zastupujúci firemné vozové parky,“ dodáva Lucie Mattera, generálna tajomníčka ChargeUp Europe.

DKV Mobility poskytuje riešenia na mieru pre nabíjanie elektrických vozidiel, a to od nabíjacej infraštruktúry cez plánovanie až po poradenstvo a inštaláciu. Výsledkom je kompletná ponuka transparentných služieb pre zásobovanie elektromobilmi – na cestách, doma aj v práci. DKV Mobility prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti GreenFlux ponúka akceptačnú sieť 468 000 nabíjacích miest v celej Európe.

GreenFlux ako súčasť spoločnosti DKV Mobility významne prispieva k urýchleniu výstavby nabíjacej infraštruktúry pre elektrické vozidlá v Európe. Platforma SaaS (Software-as-a-Service; softvér ako služba) spoločnosti GreenFlux umožňuje prevádzkovateľom nabíjacích miest a poskytovateľom služieb nabíjania prevádzkovať a rozširovať svoje nabíjacie siete a služby pre vodičov. Spoločnosti DKV Mobility a GreenFlux spoločne urýchľujú prechod na nákladovo efektívnu a udržateľnú mobilitu budúcnosti.

Zdroj: DKV Mobility

Puzzle a hry mieria z Ostravy do 58 krajín sveta

Napriek lákadlám digitálneho sveta popularita niektorých tradičných hračiek stále trvá. Výrobcom, ako je Ravensburger AG, vzrástol v čase pandémie dopyt. S rastom a expanziou na ďalšie trhy sa musela vysporiadať aj súvisiaca logistika v mošnovskom sklade, prevádzkovanom firmou Geis. A nejde len o zväčšenie plochy na skladovanie a nárast dopravnej kapacity na prepravu tovaru.

Sklady a skladové procesy idú s dobou

Je dobre známe, akú dôležitú úlohu v logistických procesoch hrajú sklady – a aké dôležité sú neúnavné inovácie, či už skladov ako priemyselných budov, alebo skladových procesov. Tie majú priamy dopad na rýchlosť vychystávania objednávok či množstvo reklamácií.

Logistika v rozbúrených vodách súčasnej doby

Udalosti posledných rokov významne ovplyvňujú globálny dodávateľský reťazec, ktorý prechádza zásadnými zmenami. Okrem iných aspektov spôsobuje narušenie dodávateľského reťazca extrémne výkyvy cien námornej prepravy. Okrem týchto zmien moderná spoločnosť stále viac akcentuje svoju požiadavku na udržateľnosť výrobných a logistických procesov.