Firmy Grit a Seyfor spojují síly, aby podpořily rozvoj digitalizace v Česku

20.04.2023 | Článek dne

Česká technologická skupina Seyfor, která stojí za vývojem podnikových a účetních softwarů, navázala oficiální partnerství se společností Grit, která automatizuje tok dokladů, peněz a zboží. Společně chtějí oslovit větší trh a podporovat digitalizaci a automatizaci.

Dvojciferná inflace i silně konkurenční prostředí na trhu aktuálně nutí podnikatele hledat cesty, jak eliminovat provozní náklady. Jednou z cest je zavádění digitalizace a automatizace.

„V roce 2023 je již standardem mít podnikový systém, ve kterém firma řídí většinu agendy napříč odděleními – obchod, účetnictví nebo docházku. Tento základní balíček lze propojit s dalšími nástroji, které pomáhají s automatizací konkrétních úkonů. Účetní například ocení zavedení EDI komunikace, díky které odesílají a přijímají doklady pouze elektronicky ve standardizovaném formátu, takže je nemusí ručně přepisovat.“

Lubomír Veselý, ředitel firmy Grit

Rychlejší implementace EDI pro firmy, které používají Money ERP

Právě na plnohodnotném využití EDI komunikace stojí nově započatá spolupráce firem Grit a Seyfor. Podnikový systém Money ERP vyvinutý Seyforem je připravený na podporu EDI komunikace. Díky tomu není nutné stavět EDI propojení s ERP systémem zvlášť pro každého zákazníka – nové standardizované řešení je již součástí Money ERP.

Tím se významně usnadňuje a urychluje zavedení elektronické výměny dat ve firmách. Mohou ji začít používat až třikrát rychleji než v případě ERP systémů bez této podpory. Společnost Seyfor pracuje s podporou Gritu na dalším vývoji EDI modulu pro Money ERP, který v budoucnu rozšíří možnosti využití dat sdílených přes EDI a zautomatizuje další činnosti v rámci podnikového systému.

„Z mého pohledu je dobré, když mezi sebou dodavatelé nesoupeří, ale spojí se, aby zákazníkovi poskytli co nejlepší servis. S Gritem nás pojí nejen portfolio zákazníků, ale také firemní filozofie a směřování k digitalizaci a automatizaci.“

Martin Cígler, ředitel Seyforu

Spolupráce obou firem by neměla být pouze na úrovni produktu. Firmy si od ní slibují, že se svým zákazníkům stanou strategickými partnery na cestě za digitalizací. Chtějí české firmy vzdělávat a ukazovat další možnosti, jak využívat automatizaci naplno a odbourávat rutinní procesy.

„Ze spojení našich produktů, lidí a know-how bude těžit především zákazník. Naše partnerství s sebou přináší kvalitnější a stabilnější službu, která se promítne do úspornějšího každodenního provozu firem a jejich vyšší konkurenceschopnosti na trhu.“

Lubomír Veselý, ředitel Gritu

Zdroj: Grit, Seyfor

Pravnuk slavného podnikatele Emila Kolbena navštívil PRAKAB Pražskou kabelovnu

V roce 2021 oslavil PRAKAB již sto let od svého založení. Bylo to právě v roce 1921, kdy firmu získal a pod tímto názvem zaregistroval pokrokový elektrotechnik a průmyslník Emil Kolben. PRAKAB který je špičkou v oblasti požárně bezpečnostních kabelů, je po celou svou více než stoletou historii v nepřetržitém výrobním procesu. Dodnes firma vyrábí kabely v původních prostorách hostivařské továrny. A právě tu navštívil pravnuk Emila Kolbena, Martin Kolben.

Nové technologie, ještě více komfortu: Volkswagen představuje nový model Touareg

Volkswagen posouvá třetí generaci modelu Touareg na ještě vyšší úroveň rozsáhlou modernizací. Podvozek tohoto prémiového SUV byl společně s konceptem zobrazování a ovládání zásadně vylepšen a design přídě i zádě zaujme ostřejšími rysy. Mimořádně výrazné jsou nově vyvinutá HD LED Matrix světla a zadní LED světla koncipovaná jako světelná lišta. Do té je poprvé u automobilu prodávaného v Německu vloženo červeně osvětlené logo značky Volkswagen.

ŘSD zahajuje stavbu I/35 Lešná – Palačov

Ředitelství silnic a dálnic dnes zahajuje výstavbu akce I/35 Lešná – Palačov. Jedná se o novostavbu čtyřpruhové silnice I/35 mezi obcemi Lešná a Palačov a přestavbu silnice I/48 mezi Dubem a Palačovem na dálnici D48. Obě komunikace budou vzájemně propojeny novou mimoúrovňovou křižovatkou. Stavba má nadregionální význam a propojí Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj.