Gebrüder Weiss patří mezi 100 obdivovaných firem Česka

11.05.2023 | Článek dne

Sdružení CZECH TOP 100 letos už po 24. vyhlásilo žebříček sta obdivovaných firem v České republice. Logistická společnost Gebrüder Weiss nejenže bodovala svým umístěním v celkové soutěži, ale také získala speciální významné ocenění Management Excellence Award, konkrétně za posílení pozice značky na českém trhu.

Hodnotitelé z řad odborné ekonomické veřejnosti v letošním ročníku posuzovali téměř 800 firem. Ty byly rozděleny do celkem 25 kategorií podle oborů tak, aby byl eliminován rozdílný význam jednotlivých ekonomických odvětví. První čtyři firmy v čele žebříčku z každého oboru pak utvořily celkovou publikovanou stovku obdivovaných firem.

Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR a Šárka Hálová, marketingová manažerka Gebrüder Weiss ČR

Při sestavování žebříčku top 100 obdivovaných firem se posuzují mimo jiné inovace, kvalita managementu, vztah ke společnosti a k životnímu prostředí, kvalita produktu nebo finanční spolehlivost. Pořadí nesouvisí s číselně vyjádřenými ekonomickými kritérii, jako jsou tržby nebo zisk. Hodnotiteli soutěže jsou přední ekonomičtí odborníci, manažeři firem, představitelé odborných sdružení a asociací, zástupci regionálních hospodářských komor a dalších institucí.

„Jsme pyšní, že se naše společnost zařadila mezi 100 obdivovaných firem v ČR. Je to pro nás velká inspirace, ale zároveň i závazek do budoucna, abychom pokračovali dál v tom, co děláme. Rád bych proto poděkoval všem kolegům za jejich každodenní nasazení,“ dodává Jan Kodada.

Zdroj: Gebrüder Weiss

Pravnuk slavného podnikatele Emila Kolbena navštívil PRAKAB Pražskou kabelovnu

V roce 2021 oslavil PRAKAB již sto let od svého založení. Bylo to právě v roce 1921, kdy firmu získal a pod tímto názvem zaregistroval pokrokový elektrotechnik a průmyslník Emil Kolben. PRAKAB který je špičkou v oblasti požárně bezpečnostních kabelů, je po celou svou více než stoletou historii v nepřetržitém výrobním procesu. Dodnes firma vyrábí kabely v původních prostorách hostivařské továrny. A právě tu navštívil pravnuk Emila Kolbena, Martin Kolben.

Nové technologie, ještě více komfortu: Volkswagen představuje nový model Touareg

Volkswagen posouvá třetí generaci modelu Touareg na ještě vyšší úroveň rozsáhlou modernizací. Podvozek tohoto prémiového SUV byl společně s konceptem zobrazování a ovládání zásadně vylepšen a design přídě i zádě zaujme ostřejšími rysy. Mimořádně výrazné jsou nově vyvinutá HD LED Matrix světla a zadní LED světla koncipovaná jako světelná lišta. Do té je poprvé u automobilu prodávaného v Německu vloženo červeně osvětlené logo značky Volkswagen.