GXO rozšiřuje partnerství se společností poskytující technologická řešení umělé inteligence s cílem zvýšit bezpečnost a ostrahu svých logistických center

20.02.2023 | Článek dne

Lídr v oblasti logistiky zavádí pokročilá robotická bezpečnostní řešení v patnácti svých logistických centrech a v průběhu letošního roku plánuje zvýšit současné pokrytí o téměř 20 procent.

GXO Logistics, Inc., největší světový poskytovatel smluvní logistiky dnes oznámil, že rozšiřuje své technologické partnerství se společností Robotic Assistance Devices, Inc. (RAD), dceřinou společností Artificial Intelligence Technology Solutions, Inc. GXO vyvíjí pokročilá řešení se společností RAD pro zlepšení bezpečnosti a efektivity logistických operací svých zákazníků.

„Zákazníci GXO spoléhají na naše znalosti technologií a provozní excelenci. Zavedení robustního bezpečnostního programu je klíčovou součástí našich řešení, která nabízíme. Spojením našich logistických zkušeností s inovativními robotickými řešeními od společnosti RAD, jsme implementovali nákladově efektivnější řešení, která nebyla donedávna k dispozici. Těšíme se na rozvoj našeho partnerství se společností RAD, abychom zvýšili bezpečnost a efektivitu pro naše zákazníky.“

Thomas Nelson, seniorní ředitel bezpečnosti společnosti GXO

Nové technologie společnosti GXO přinášejí zákazníkům výhody v podobě vyšší produktivity, nižších nákladů a větší spokojenosti koncových zákazníků. Společnost využívá technologii RAD od roku 2018 a v 15 logistických centrech zavádí širokou škálu robotických bezpečnostních zařízení. GXO plánuje zvýšit toto počáteční nasazení během letošního roku o téměř 20 %. Zařízení provádějí řadu úkolů, jako je video dohled a analytika, používání virtuálních bariér a doplňků k zabezpečení uskladněných produktů s vysokou hodnotou, a kombinují robotiku s pokročilým video dohledem a analýzou, umělou inteligencí a softwarem pro zvýšení bezpečnosti v logistických centrech.

„Je mi potěšením spolupracovat s GXO na úspěšném nasazení pokročilých bezpečnostních řešení. V roce 2022 jsme zaznamenali nejvíce implementací pro GXO v historii celého našeho partnerství a těšíme se na mnoho dalších plodných let vzájemné spolupráce.“

Steve Reinharz, generální ředitel společností AITX a RAD

GXO implementuje nákladově efektivní bezpečnostní řešení RAD, která zvyšují bezpečnost a přinášejí maximální podporu zaměstnancům. Bezpečnostní roboti vykonávají opakující se úkoly, často na vzdálených místech. Vykonávají lidskou práci a rozšiřují rozsah svých činností.

Zdroj: GXO Logistics

Dnes podobně jako včera …

Pozorný, a hlavně pravidelný čtenář této stati si už jistě všimnul, že se v jednotlivých vydáních tu a tam objevuje odkaz na nejrůznější repliky zejména klasických českých filmů i oblíbených knížek, které měly to štěstí, že zlidověly a pro nás dnes mají jistou symboliku.

Rozšiřujeme Portál dopravy. Nově tam najdete další digitalizované žádosti pro vydávání dokladů plavidel

Portál dopravy dál rozšiřuje své služby. Občané nově mohou využít tři digitalizovaná podání z oblasti vydávání dokladů plavidel. On-line je možné žádat o prodloužení platnosti lodního osvědčení pro malé a rekreační plavidlo, o zapsání změn údajů v rejstříku malých plavidel a v lodním osvědčení plavidla a o zapsání plavidla do rejstříku malých plavidel a vystavení lodního osvědčení malého a rekreačního plavidla.