I léto má svá pravidla …

03.08.2023 | Pod lupou

Letní prázdniny se nekompromisně přehouply do své druhé poloviny, a to je po krátké odmlce dobrý důvod k úvaze o tom, co pro nás vlastně toto období znamená.

Pro každého je to samozřejmě něco trochu jiného, pro většinu je to ale podle slov zkušeného plavčíka na mole Slapské přehrady podobné: „Prvních čtrnáct dnů si málokdo dokáže představit jinak než v Chorvatsku nebo Itálii, takže u nás sezóna začíná až v půlce července, to ale navíc musí klapnout počasí. V srpnu už mají po dovolené a vstupné tak má cenu vybírat jen o víkendech …“.

To do jisté míry nabízí i odpověď na naši otázku proč je hlodání času tolik patrné na většině tuzemských rekreačních zařízení, jež v minulosti doslova praskala ve švech a dnes až na výjimky zejí prázdnotou.

Faktem ale je, že druhá polovina letních prázdnin je tak nějak klidnější, je více času na setkávání s přáteli a známými, pro mnohé z nás představuje i návrat k pracovním povinnostem, letním schůzkám s obchodními partnery, a to nezřídka v prostředí letních zahrádek více či méně osvědčených podniků. S krátícím se dnem a klesající teplotou ovzduší sice trochu opadá adrenalin z letních exotických zážitků, pro nás ale může taková změna přinést příležitost o to víc si odpočinout a načerpat síly do nadcházející podzimní sezóny.

Počasí posledních pár dnů u nás sice rekreaci moc nepřálo, ale nic netrvá věčně, těžké mraky se jistě brzy rozplynou a my budeme mít ještě spoustu času užít si tu letní pohodu, na kterou pak zejména v dlouhých zimních měsících tak rádi vzpomínáme.

Tak se čiňte, ať jsou i vaše vzpomínky na tyto dny co nejpřitažlivější!

Miroslav Rumler

Svět jako puzzle …

Jdi pořád dopředu, a hlavně nesmíš zastavit, ani kdybys měl duši vypustit. Nesmíš ani o krok uhnout, i kdyby se cokoliv dělo. A za žádnou cenu se nesmíš ohlédnout! Tak zní instrukce princi Velenovi na cestě k Mrakomorovu hradu, ze kterého je v kultovní pohádce Princ a Večernice připraven vysvobodit milovanou Večernici.

Práce, lidé, zábava. SpeedCHAIN jako tradice s příběhem …

Automatizace, digitalizace, optimalizace, práce s lidmi, kvalita, bezpečnost a dostatečná ziskovost. I to jsou – vedle celé řady environmentálních aspektů – neoddělitelné, přesto v poslední době možná trochu upozaděné, složky mixu tvořícího model udržitelného podnikání. Jen těžko lze v době, kdy je podoba dodavatelského řetězce budoucnosti víc než kdykoli v minulosti zahalena mlhou nejistoty, odhadnout pořadí jejich důležitosti.

Končí léto, společenský život začíná …

Každodenní vstávání do den ode dne temnějšího rána i dnešní datum jasně svědčí o tom, že letní prázdniny dospěly do svého úplného a nezadržitelného konce.