Končí léto, společenský život začíná …

31.08.2023 | Pod lupou

Každodenní vstávání do den ode dne temnějšího rána i dnešní datum jasně svědčí o tom, že letní prázdniny dospěly do svého úplného a nezadržitelného konce.

To v mnohých vzbuzuje melancholickou náladu, přitom skutečnost je v mnohém podstatně optimističtější.

Včerejší oslava třicetileté přítomnosti společnosti Cushman & Wakefield na českém trhu odstartovala sezónu plnou více i méně formálních společenských setkání, jejichž různorodost jako by inspiraci čerpala z pestré palety barev podzimní krajiny.

Už jen dvanáct dní nás dnes dělí od chvíle, kdy se soudě podle aktuálního stavu registrací v pražském Břevnovském klášteře v rámci sedmnáctého ročníku konference SpeedCHAIN International sejde opravdu široká logistická veřejnost. Více než sedm stovek logistických odborníků od nás i ze světa čeká program nabitý zajímavými tématy, prvotřídními speakery, skvělou kuchyní i unikátními příležitostmi k setkání s novými, ale i starými známými kolegy. I na SpeedCHAINu se navíc letos bude krájet narozeninový dort, protože pořádající společnost Reliant také slaví své třicáté narozeniny.

A do třetice se v průběhu letošního podzimu budou narozeninové svíčky sfoukávat i na říjnové technologické konferenci společnosti GS1, bez jejíhož čárového know-how by se jen stěží identifikace zboží v globálních dodavatelských řetězcích vyvíjela tempem, ze kterého se leckomu tají dech. Ať už těch svíček na dortu GS1 bude mít padesát podle doby své existence globální, čtyřicet od založení v České republice nebo třicet za roky působení na Slovensku, oslava to bude jistě impozantní.

A pak že létem vše, co stojí za řeč, končí …

Miroslav Rumler

Svět jako puzzle …

Jdi pořád dopředu, a hlavně nesmíš zastavit, ani kdybys měl duši vypustit. Nesmíš ani o krok uhnout, i kdyby se cokoliv dělo. A za žádnou cenu se nesmíš ohlédnout! Tak zní instrukce princi Velenovi na cestě k Mrakomorovu hradu, ze kterého je v kultovní pohádce Princ a Večernice připraven vysvobodit milovanou Večernici.

SpeedCHAIN International 2023

Sedmnáctý ročník mezinárodní logistické konference SpeedCHAIN International je dnes už minulostí. Přinesl hned celou řadu nej, od rekordního počtu účastníků, přes množství zahraničních odborníků, pestrost zastoupení jednotlivých evropských zemí, množství expertů vystupujících v panelových diskuzí až po celkový počet partnerů a sponzorů této unikátní platformy určené zejména pro logistické profesionály napříč celým dodavatelským řetězcem.

Práce, lidé, zábava. SpeedCHAIN jako tradice s příběhem …

Automatizace, digitalizace, optimalizace, práce s lidmi, kvalita, bezpečnost a dostatečná ziskovost. I to jsou – vedle celé řady environmentálních aspektů – neoddělitelné, přesto v poslední době možná trochu upozaděné, složky mixu tvořícího model udržitelného podnikání. Jen těžko lze v době, kdy je podoba dodavatelského řetězce budoucnosti víc než kdykoli v minulosti zahalena mlhou nejistoty, odhadnout pořadí jejich důležitosti.