Logistické centrum DATART díky systémům od STOW ČR výrazně zvyšuje kapacitu skladování i sortiment

06.04.2023 | Článek dne

V logistickém centru DATART Jirny, které provozuje HP TRONIC Zlín, koncem minulého roku proběhla výstavba druhého systémového skladu s úzkými uličkami. O další plochy pro skladování je teď rozšiřován stávající mezzanin. Začíná se také stavět další čtyřpatrová galerie na vychystávání z palet.

Tyto práce by měly být realizovány do konce května. Dodavatelem uvedených řešení je společnost STOW ČR. Důvodem zmíněných instalací je potřeba rozšíření skladovací kapacity pro středně velké zboží. 

Vzhledem k tomu, že HP TRONIC Zlín rozšiřuje sklad v Horních Počernicích pro velké zboží, které je svými rozměry z pohledu aktuální technologie nepásovatelné, došlo k přestěhování části produktů právě tam. V logistickém centru DATART Jirny tak vznikla kapacita pro rozšíření stávajících prostor, aby mohla být plocha skladu využita do výšky. 

„Aktuálně díky tomu v Jirnech zdvojnásobujeme kapacity pro pásovatelné, tedy středně velké zboží. „Díky tomu, že proběhne návazná přestavba a rozšíření dopravníkové technologie, tak pro nás nový systémový sklad s úzkými uličkami společně s doplněním patra stávajícího mezzaninu a stavbou nové galerie znamená více než zdvojnásobení zásoby středně-velkého zboží. U policového mezzaninu totiž také dochází ke zdvojnásobení kapacity. Ze dvou funkčních pater, tedy třetího a čtvrtého, využijeme pro dvě nová patra spodní část, která byla předtím využívána pro skladování nepásovatelného zboží,“

Michal Prádl, vedoucí logistického centra DATART Jirny

Samotná vychystávací galerie paletového zboží pomůže navýšit kapacity v tomto typu vychystávání o 40 procent.

Michal Prádl, vedoucí logistického centra DATART Jirny

Zdvojnásobení kapacity u paletových a policových regálů

Uvedená opatření DATARTu umožňují v distribučním centru v Jirnech výrazně rozšířit skladovaný sortiment. 

„Veškeré úpravy neděláme jen pro navýšení kapacity pásovatelného zboží, ale i kvůli možnosti rozšíření sortimentu. Kapacita u paletových a policových regálů je teď až 90 tisíc druhů zboží a tento objem zdvojnásobujeme.“

Michal Prádl, vedoucí logistického centra DATART Jirny

Dodal, že po dokončení výstavby nových regálových ploch dojde k doplnění vzduchotechniky, sprinklerů, EPS, kamer a dalších nezbytných součástí skladu. V létě začne výstavba dopravníků na galeriích, díky nimž bude probíhat vychystávání. 

Konvenční spádové regálové systémy pro uložení zboží

Milan Kozel, obchodní manažer společnosti STOW ČR, uvádí, že STOW ČR již dříve v DC Jirny implementovala konvenční spádové regálové systémy pro uložení zboží, kde probíhá doplňování zboží z jedné strany pomocí retraku. Na druhé straně tohoto regálu se vychystává na dopravníky. Dále je v distribučním centru několik plošin od STOW ČR. 

„V jedné části těchto mezzaninů máme uloženy policové regály na vychystávání v chaotickém uskladnění, v druhé části máme ve čtyř patrech vytvořeny paletové vychystávací uličky. Pro umístění vychystávacích stanic naší technologie automatického skladu pro drobné zboží jsme využili také plošinu konstruovanou společností STOW ČR.“

Michal Prádl, vedoucí logistického centra DATART Jirny

Dodejme, že část technologie je v Jirnech od vzniku skladu v roce 2017. 

V Plané systémový sklad s úzkými uličkami

HP TRONIC Zlín se společností STOW ČR spolupracuje déle. 

„Při budování centrálního skladu v Jirnech jsme v rámci regálových systémů a plošin spolupracovali se společností STOW ČR, měli jsme s ní už dřívější dobré zkušenosti z našeho centrálního skladu Planá, kde jsme stavěli systémový sklad s úzkými uličkami, který využíváme i v Jirnech. Spokojeni jsme tedy dlouhodobě,“

Michal Prádl, vedoucí logistického centra DATART Jirny

Zdroj: STOW ČR

Pravnuk slavného podnikatele Emila Kolbena navštívil PRAKAB Pražskou kabelovnu

V roce 2021 oslavil PRAKAB již sto let od svého založení. Bylo to právě v roce 1921, kdy firmu získal a pod tímto názvem zaregistroval pokrokový elektrotechnik a průmyslník Emil Kolben. PRAKAB který je špičkou v oblasti požárně bezpečnostních kabelů, je po celou svou více než stoletou historii v nepřetržitém výrobním procesu. Dodnes firma vyrábí kabely v původních prostorách hostivařské továrny. A právě tu navštívil pravnuk Emila Kolbena, Martin Kolben.

Nové technologie, ještě více komfortu: Volkswagen představuje nový model Touareg

Volkswagen posouvá třetí generaci modelu Touareg na ještě vyšší úroveň rozsáhlou modernizací. Podvozek tohoto prémiového SUV byl společně s konceptem zobrazování a ovládání zásadně vylepšen a design přídě i zádě zaujme ostřejšími rysy. Mimořádně výrazné jsou nově vyvinutá HD LED Matrix světla a zadní LED světla koncipovaná jako světelná lišta. Do té je poprvé u automobilu prodávaného v Německu vloženo červeně osvětlené logo značky Volkswagen.

ŘSD zahajuje stavbu I/35 Lešná – Palačov

Ředitelství silnic a dálnic dnes zahajuje výstavbu akce I/35 Lešná – Palačov. Jedná se o novostavbu čtyřpruhové silnice I/35 mezi obcemi Lešná a Palačov a přestavbu silnice I/48 mezi Dubem a Palačovem na dálnici D48. Obě komunikace budou vzájemně propojeny novou mimoúrovňovou křižovatkou. Stavba má nadregionální význam a propojí Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj.