Maersk otevírá specializovaný sklad na baterie pro elektromobily

05.01.2023 | Logistický HYDEPARK

A.P. Moller - Maersk je integrovaná kontejnerová logistická společnost, která se snaží propojit a zjednodušit dodavatelské řetězce svých zákazníků. Jako globální lídr v oblasti logistických služeb společnost působí ve 130 zemích a zaměstnává více než 100 000 lidí. Otevřením skladu v Teplicích o rozloze 14 000 m2 specializovaného na manipulaci s bateriemi pro elektromobily rozšiřuje společnost A.P. Moller - Maersk (Maersk) svou nabídku jako preferovaný logistický partner pro středoevropský automobilový průmysl a výrobce originálního vybavení (OEM).

Teplice se nacházejí v severní části České republiky a jsou v krátké vzdálenosti od řady výrobců a dodavatelů automobilů v České republice a také ve východním a jižním Německu. Baterie lze efektivně dodávat vlakem z přístavů Hamburk, Bremerhaven, Rotterdam, Koper nebo Rijeka. Díky dobrému napojení na českou a německou dálniční síť lze baterie během několika hodin spolehlivě distribuovat z Teplic do okolních závodů výroby automobilů.

„Jsme zkušeným a důvěryhodným partnerem v oblasti dopravy a logistiky pro zákazníky z automobilového průmyslu. Naše procesy jsou široce auditovány a schváleny výrobci automobilů a OEM. Jsme nadšeni, že nyní děláme další krok s tímto speciálním skladem, který nabízí specializované služby pro baterie do elektromobilů přímo v srdci klastru českých a německých výrobců automobilů,“ říká Leah Offutt, Managing Director Maersk Central South Europe.

Sklad má celou řadu bezpečnostních prvků, které zaručují nejlepší a hlavně bezpečnou manipulaci s bateriemi elektromobilů. Kromě kamer monitorujících teplotu a stabilního hasicího zařízení v celém skladu bude prostor rozdělen do čtyř nezávislých, požárně odolných oddílů. S důrazem na ochranu životního prostředí jsou ve skladu instalovány také antikontaminační bariéry znemožňující odtok hasební vody mimo prostory skladu.

Kromě přebalování zahrnují služby nabízené ve speciálním skladu hloubkové kontroly kvality a nabíjení baterií a další služby s přidanou hodnotou v rámci dodavatelských řetězců pro automobilový průmysl.

Otevřením tohoto speciálního skladu MAERSK posiluje svou schopnost zajištění end-to-end logistiky v centrální Evropě.

V říjnu tohoto roku byl otevřen další sklad pro suchý náklad v Kladně nedaleko Prahy s plochou 10 000 m2. Sklad má ideální polohu v blízkosti Prahy a letiště Václava Havla. Maersk tak nyní poskytuje téměř 75 000 m2 skladové plochy v České republice.

Zdroj: LN

Jak zvýšit produktivitu a ušetřit až 90 % skladového prostoru pomocí automatizovaného skladového systému?

Adoz, s.r.o. je jedním z největších distributorů ložisek a strojních součástí. Společnost sídlí v České republice, kde má vlastní CNC výrobu. Během projektu stěhování investovala společnost Adoz do automatizovaných skladových systémů Kardex Shuttle, aby zvýšila produktivitu skladu a nahradila neefektivní skladovací systémy využívající standardní paletové regály a police.

Pozvánka: Volvo a bezpečnost zranitelných účastníků silničního provozu

Platforma Nordic Chamber of Commerce vás zve na zajímavý seminář Volvo a bezpečnost zranitelných účastníků silničního provozu věnovaný bezpečnostním aspektům silničního provozu s akcentem na podmínky nakládky a vykládky, a o bezpečnostních systémech vozidel značky Volvo.