Mnichov zase v plné síle …

04.05.2023 | Pod lupou

Po čtyřech, nikoli tedy tradičně po dvou letech, se letos koná další ročník nejvýznamnějšího logistického veletrhu v Evropě, tedy tradiční Transport Logistic Mnichov.

Důvodem, proč se logistická veřejnost do Mnichova vrací po tak dlouhé době, je světová pandemie koronaviru. Ta v uplynulých letech způsobila rušení či odklad mnoha veletrhů, výstav i odborných konferencí. S přechodem do online režimu se navíc začalo pochybovat o tom, jaká takové akce vůbec čeká budoucnost.

Nejpesimističtější odhady počítaly s jejich významným omezením a v mnoha případech i s úplným zánikem. Letošní rok ale nabízí pohled zcela opačný. Vyhlášené evropské veletrhy prozatím hlásí rekordní účast jak ze strany vystavovatelů, tak i samotných návštěvníků, a to i navzdory omezením, která v současnosti platí pro cestování z vybraných oblastí světa. A protože Transport Logistic vyhlášeným veletrhem za ta léta skutečně je, výstavní plochu ani cenově přijatelné ubytování v Mnichově už několik měsíců opravdu nenajdete.

Co ale stále k mání je, jsou vstupenky pro návštěvníky. Těch z Česka a ze Slovenska se do Mnichova tradičně sjíždí desetitisíce. Tak neváhejte a cestu si tam na příští týden naplánujte i vy. Byla by škoda u toho nebýt. Ať tedy i letos platí, že kdo na veletrhu v Mnichově nebyl, jako by v logistice ani neexistoval …

Na viděnou příští týden – třeba na společné české expozici v hale B5!

Miroslav Rumler

V hledáčku těchto dní …

Léto, které jako by se už se vší vážností tlačilo do dveří, nepředstavuje řadu posledních let tradiční výkonové sedlo. Poptávka po logistických službách začíná postupně postrádat sezónní výkyvy a vyvíjí se víceméně lineárně. To spolu s množícími se letními uzavírkami na dopravní infrastruktuře, zvýšeným dovolenkovým provozem a obdobím, kdy zpravidla dovolenou chtějí čerpat ve zvýšené míře i řidiči, skladníci a další úzkoprofilové profese dále zvyšuje už tak vyšponovaný tlak na průchodnost celého dodavatelského řetězce.

Česká hospoda jako symbol …

S lecčím nesouhlasíme, zdaleka ne všechno se vyvíjí podle našich představ a mnozí mají podezření, že se víc než tři desítky let po skončení totalitní epizody ve vývoji našeho národa daly využít o poznání efektivněji.

Osobní setkání ničím nenahradíš …

Čtyři veletržní dny, plné haly mnichovského výstaviště, vystavovatelé a návštěvníci veletrhu Transport Logistic z celého světa jsou dnes již nenávratně minulostí.