Nadrozměrné zásilky přinášejí výzvu i novou zkušenost

08.06.2023 | Logistický HYDEPARK

Přeprava nadrozměrných zásilek a neobvyklých nákladů je součástí služeb, které logistická společnost Gebrüder Weiss nabízí.

„Realizace těchto zakázek vyžaduje speciální přepravní techniku, balení a také pro naše kolegy představuje velkou výzvu především při plánování tras, zajištění příslušných povolení, doprovodů a podobně“ uvádí Jan Kodada, obchodní a marketingový ředitel Gebrüder Weiss ČR.

Přeprava dvou těžkých transformátorů

Jednou z těch doslova největších výzev byla přeprava dvou transformátorů s hmotností 380 tun, jež směřovaly lodí z Rotterdamu do Maroka. Každý z transformátorů vážil neuvěřitelných 190 tun, přičemž jeden mířil do přístavu v Ajunu a druhý do přístavu v Tangeru.

Přeprava v této váhové kategorii klade extrémní požadavky na přípravu. Ne každá loď může převážet tak těžký náklad. Situaci ještě víc komplikovaly lokální podmínky v Ajunu, neboť zdejší přístav má pouze jedno kotviště s omezením délky a ponoru nákladních lodí. Tým Gebrüder Weiss tedy využil víceúčelovou nákladní loď o délce 118 metrů se dvěma jeřáby na palubě, které mohou dohromady zvednout až 280 tun.

Transport unikátního vozu do pouště

Velmi specifické dovednosti vyžadovala zakázka, která spočívala v přípravě a realizaci převozu speciálního pouštního modelu vozu Audi e-tron na Mistrovství světa ve fotbale 2022 v Dauhá v Kataru.

Pracovníci Gebrüder Weiss vyzvedli vůz ze speciální balírny v Dietzenbachu v Německu a odtud jej bezpečně dopravili na letiště ve Frankfurtu. Díky pečlivě naplánovaným krokům v rámci přepravy přistálo vozidlo včas v Dauhá, kde ho mohli obdivovat návštěvníci fotbalového mistrovství světa.

Zdroj: Gebrüder Weiss

Shape Corp. zahajuje výrobu v průmyslové zóně Panattoni Park Pilsen West II. Přední výrobce komponentů pro automobilový průmysl zaměstná až 700 lidí

Jeden z předních výrobců komponentů pro automobilový průmysl Shape Corp. zahajuje výrobu v nové hale o celkové ploše 36 400 metrů čtverečních. Průmyslový areál, který postavila developerská společnost Panattoni, vznikl na území brownfieldu po černouhelných dolech. Shape Corp. se sem přestěhovala z lokality Borská pole, aby rozšířila výrobní kapacitu. Společnost je v Plzeňském kraji významným zaměstnavatelem, v novém provozu bude pracovat až 700 zaměstnanců.

Výzvy pro automotive: Štěstí přeje připraveným

Jen málokomu je v zemi, jakou je Česká republika, lhostejný další osud evropského automobilového průmyslu. Ten prochází v posledních několika letech asi nejvýznamnějšími změnami ve své více než stoleté historii. A protože snad nenajdete u nás region, který by nebyl přímo či nepřímo propojen s výrobou pro některou ze světových automobilek, zákonitě se ptáme, jak probíhající změny ovlivní životy naše a našich firem v nejbližší budoucnosti.

Autonomní vozíky Agilox od 4IGV ve společnosti Vitesco Technologies v Trutnově zvýšily efektivitu intralogistiky

V trutnovském závodě společnosti Vitesco Technologies byly v dubnu uvedeny do provozu dva autonomní vozíky značky Agilox od společnosti 4IGV, která coby certifikovaný dodavatel tuto techniku v České republice implementuje. Tyto stroje ve Vitesco Technologies rozšířily počet autonomních vozíků, aktuálně jsou tam využívány už tři Agiloxy. První Agilox byl dodán vloni.