Novinka na D1 mezi Spořilovem a Průhonicemi

04.01.2023 | Článek dne

Řidiči pozor! Dosavadní část dálnice D1 mezi Spořilovem a Průhonicemi v délce cca. 5,2 km je od 1.1.2023 místní komunikací I. třídy.
D1 ilustrační foto

Řidiči, kteří pravidelně nesledují tweety ŘSD, by měli zpozornět. Od 1.1.2023 pro ně Ředitelství silnic a dálnic připravilo překvapení v podobě změny úseku ze Spořilova do Průhonic z dálnice na silnici pro motorová vozidla. V praxi to znamená, že pro tento úsek v délce 5,2 km sice nebudete potřebovat dálniční známku, zato však musíte sundat nohu z plynu. Z původních 130 km/h na 110 km/h.

Jak se ministr dopravy Martin Kupka vyjádřil pro server Aktuálně.cz, je snížení rychlosti na 110 km/h kompromisem, kdy obce podél dálnice v tomto úseku už léta požadují snížení rychlosti na 80 km/h, ale zároveň se jedná o moderní tříproudou komunikaci mimo město. První úsek dálnice byl otevřen 12. července 1971 mezi Prahou a Mirošovicemi. Obcím, které se začaly rozvíjet zejména v posledních 30 letech na jihozápad od metropole, chybí protihlukový val. Přesto je otázka, zda snížení rychlosti je správným řešením.

Zdroj: ŘSD

Rychlejší doručení a ekologický přístup. Eurohub Rokycany vyniká na logistické mapě Evropy

Rokycanský Eurohub je důležitým uzlem na evropské přepravní mapě skupiny Raben, ale logistické služby umí nabídnout i širokému portfoliu středních a malých firem v mnoha segmentech. Zajistí přepravu od jediné palety po plný kamion. Po celé Evropě nebo jen do vedlejší vesnice. Kromě bezkonkurenčních služeb vyniká Eurohub i aktivním ekologickým přístupem k logistice.