Prestižní ocenění POPAI: Bodovaly konferenční stánky a maketa lodi pro konferenci SpeedCHAIN

24.02.2023 | Článek dne

Realizace individualizovaných konferenčních stánků doplněná o bezmála čtyřmetrovou maketu plně naložené kontejnerové lodi z dílny společnosti THIMM pack´n´display, předního světového dodavatele obalových řešení, bodovala v kategorii Vynikající realizace prestižní POPAI Awards 2022. Posláním soutěže je podporovat nové oborové trendy, které jsou každoročně nedílnou součástí i tradiční mezinárodní logistické konference SpeedCHAIN International, pro kterou celá expozice vloni exkluzívně vznikla.

Loňský 16. ročník mezinárodní logistické konference SpeedCHAIN přinesl jako nejvýznamnější odborné a společenské setkání logistických odborníků z širokého spektra oborů středoevropského regionu v mnohém nový pohled na udržitelnost dodavatelského řetězce. Jeho neodmyslitelnou součástí jsou i obaly, obalové materiály a technologie, jež procházejí v poslední době významnými proměnami. Právě možnosti, které přední dodavatelé obalů svým zákazníkům nabízejí, se společnost Reliant jako organizátor tradiční konference SpeedCHAIN spolu s obalovými odborníky firmy THIMM pack´n´display rozhodla akcentovat. Vznikla tak desítka konferenčních stánků pro partnery konference a další tři barové pulty, které designéři všetatského závodu THIMM navrhli jako plnohodnotnou alternativu tradičních veletržních instalací kombinujících plastové a hliníkové komponenty. Stánky byly vyrobeny pouze z vlnité lepenky, jsou tedy udržitelné, po skončení své životnosti mohou být snadno recyklovány a stávají se součástí cyklického hospodářství. Všechny stánky byly potištěny na míru všem deseti partnerům a technickými vlastnostmi včetně nosnosti a odolnosti vůči vlhkosti směle konkurují řešením z plastů či jiných materiálů. Stánky navíc vynikají svou praktičností – lze je snadno složit do malého přepravního rozměru, mají nízkou hmotnost a změnu či aktualizaci potisku lze provést velmi snadno a rychle.

Zlatým hřebem přehlídky dovedností obalových designérů a techniků na konferenci SpeedCHAIN 2022 byla maketa kontejnerové lodi, která byla celá vyrobena z vlnité lepenky. Loď dominovala vstupnímu prostoru historického Břevnovského kláštera, kde díky svému preciznímu provedení včetně veškerých technických detailů neunikla obdivu návštěvníků.

Petr Kaczor: Dospěli jsme do bodu, kdy z udržitelné a recyklovatelné vlnité lepenky, která byla dosud převážně využívána k výrobě obalů, dokážeme díky technologiím a zkušenostem zaměstnanců vyrobit i užitné předměty. Stánky na SpeedCHAIN jsou jedním z projektů, které nám potvrdily, že to funguje!

Ocenění pro obalové profesionály společnosti THIMM pack´n´display pro nikoho jistě není překvapením, ale spíše potvrzením jejich dovednosti, invence a ochoty investovat do hledání nových řešení. Jde navíc o řešení, které je současně šetrné k životnímu prostředí, finančně úspornější, a navíc svou kvalitou plně vyhovuje veškerým požadavkům na funkčnost i estetický dojem.

Zdroj: LN

Dnes podobně jako včera …

Pozorný, a hlavně pravidelný čtenář této stati si už jistě všimnul, že se v jednotlivých vydáních tu a tam objevuje odkaz na nejrůznější repliky zejména klasických českých filmů i oblíbených knížek, které měly to štěstí, že zlidověly a pro nás dnes mají jistou symboliku.

Rozšiřujeme Portál dopravy. Nově tam najdete další digitalizované žádosti pro vydávání dokladů plavidel

Portál dopravy dál rozšiřuje své služby. Občané nově mohou využít tři digitalizovaná podání z oblasti vydávání dokladů plavidel. On-line je možné žádat o prodloužení platnosti lodního osvědčení pro malé a rekreační plavidlo, o zapsání změn údajů v rejstříku malých plavidel a v lodním osvědčení plavidla a o zapsání plavidla do rejstříku malých plavidel a vystavení lodního osvědčení malého a rekreačního plavidla.