První budova v GARBE Green Parku Piešťany je pronajata a začíná výstavba druhé haly o rozloze 18 000 metrů čtverečních

09.08.2022 | FOCUS na Slovensko

V GARBE Green Parku Piešťany zároveň začne výstavba druhé udržitelné haly, nezávislé na dodávkách plynu, o rozloze 18 000 metrů čtverečních. Ta bude dokončena v první polovině příštího roku. Prostory budou postaveny spekulativně na základě vysoké poptávky a rychlého obsazení první budovy.

Spekulativní výstavba se nám vyplatila, a proto jsme se rozhodli pokračovat v rozvoji parku a přidat dalších 18 000 metrů čtverečních. Zájem zákazníků je daný především velmi dobrou lokalitou. GARBE Green Park Piešťany představuje v tuto chvíli v rámci územního plánu jediný pozemek, na kterém je v tomto regionu možné stavět průmyslové nemovitosti,“ řekl Martin Stratov, ředitel pro rozvoj obchodu GARBE v České republice a na Slovensku, „Park je dále unikátní jedinečným udržitelným přístupem. To ocenil i náš nový nájemce, který si prostory vybral zejména pro jejich kvalitu,“ dodal.

GARBE Green Park Piešťany je vlajkovou lodí společnosti v oblasti udržitelnosti v regionu střední a východní Evropy. Park je díky svému vybavení uhlíkově neutrální, pro svůj provoz nevyužívá plyn, je vybaven fotovoltaickými panely a přímo v parku probíhá recyklace vody, která je čerpána z vlastní studny. Budova je vybavena tepelnými čerpadly a na pozemku jsou zachovány louky, původní zalesnění a připravuje se i místo pro včelí úly. 

 „Potřebovali jsme moderní prostory v dobré lokalitě, abychom mohli obsluhovat naše rostoucí portfolio zákazníků. S ohledem na současné ceny energií sehrál v rozhodování klíčovou roli fakt, že park je v tomto ohledu soběstačný a nabízí řešení, která nemají v regionu CEE obdoby,“ řekl Pavol Kohár, Business Development Manager, společnosti NAUT GROUP SK s.r.o., „těšíme se na stěhování a plánujeme tu zavést automatizované procesy, které jsou pro logistiku a e-commerce klíčové,“ dodal.

GARBE Green Park Piešťany se nachází 300 m od dálničního sjezdu na Piešťany, 80 km od Bratislavy a 110 km od Žiliny. Díky této poloze nabízí jednoduché spojení na další trhy nejen ve střední Evropě. Zastávka hromadné dopravy se nachází na hranici parku.

 

Zdroj: Garbe

DKV Mobility vstupuje do aliancie ChargeUp Europe s cieľom podporiť rozvoj nabíjacej infraštruktúry

DKV Mobility, popredná európska platforma B2B pre platby a riešenia na cestách, sa pripojila k aliancii ChargeUp Europe. Aliancia sídli v Bruseli a zastupuje sektor infraštruktúry pre nabíjanie elektrických vozidiel. Celkovo 27 členov tohto odvetvia spolupracuje na rýchlom a efektívnom zavádzaní nabíjacej infraštruktúry v Európe. Členovia ChargeUp Europe pôsobia v 27 členských štátoch EÚ a spravujú akceptačnú sieť s celkovým počtom 500 000 nabíjacích miest.

Už milión metrov štvorcových skladovej plochy v strednej Európe pre zákazníkov FM Logistic

Jeden milión metrov štvorcových - to je plocha, ktorú má spoločnosť FM Logistic v súčasnosti k dispozícii v strednej Európe. Intenzívny rozvoj skladových aj prepravných aktivít spoločnosti za posledných 12 mesiacov viedol k otvoreniu nových lokalít: logistických platforiem a prekládkových skladov. Rast obchodnej činnosti zabezpečovali predovšetkým e-commerce operácie pre nových a existujúcich zákazníkov prevádzkovateľa a rozvoj siete zberných miest. Súčasťou tejto bilancie je aj platforma v Seredi, ktorá ponúka skladové priestory o rozlohe 55 000 m2.