První retraky Jungheinrich sjíždí z výroby v chomutovském závodě

21.06.2023 | Logistický HYDEPARK

Společnost Jungheinrich zahájila výrobu ve svém novém závodě v Chomutově. Po zhruba deseti měsících výstavby sjel 6. června z výrobní linky jako první retrak ETV 216i. Díky novému závodu, který má rozlohu přibližně 37 000 metrů čtverečních, vznikne na místě více než 350 nových pracovních míst. Rozpočet projektu činí přibližně 60 milionů EUR.

Pro společnost Jungheinrich představuje nový výrobní závod ústřední prvek pro dosažení cílů růstu v rámci Strategie 2025+ a pro zvýšení efektivity a ziskovosti společnosti. Sabine Neuß, členka představenstva společnosti Jungheinrich AG pro oblast techniky, říká: „Novým závodem rozšiřujeme kapacitu v rámci naší výrobní sítě v Evropě a zajišťujeme, že i v budoucnu bude možné uspokojit neustále rostoucí poptávku po manipulační technice Jungheinrich. V Chomutově jsme vybudovali jeden z nejmodernějších výrobních závodů na vysokozdvižné vozíky na světě. Jsem na to velmi hrdá a jsem ráda, že se nyní rozběhla výroba.“

Nový závod v současné době stále pracuje v jednosměnném provozu a ve střednědobém horizontu přejde na třísměnný provoz, aby mohla výroba probíhat nepřetržitě. Společnost Jungheinrich plánuje postupně přesunout do závodu v Chomutově celou výrobu retraků. Přesunem se uvolní další kapacita v závodě v Norderstedtu pro možný budoucí růst.

Společnost Jungheinrich si stanovila za cíl vytvářet hodnoty udržitelným způsobem, a proto také při projektování nového závodu věnovala zvláštní pozornost efektivitě a udržitelnosti. Veškeré vybavení závodu, od pracovišť až po komplexní výrobní zařízení, zahrnuje moderní technologie, například nový systém řízení výroby. Kromě využívání ekologické elektřiny a instalace tepelného čerpadla zajišťuje další úspory energie speciální tepelná izolace v kancelářské části. Společnost Jungheinrich snižuje spotřebu vody pomocí zařízení na sběr dešťové vody. Kromě toho se závod nachází na 1,5ha zelené ploše s původními keři a stromy a přispívá tak k podpoře místní biologické rozmanitosti.

První retrak z Chomutova bude dodán do společnosti „MARIE“ ve Francii, jedné z nejvýznamnějších firem na francouzském trhu s hotovými jídly a těstovinami. ETV 216i je součástí vozíků řady POWERLiNE a obsahuje integrovanou lithium-iontovou baterii. Je považován za nejkompaktnější a nejvýkonnější retrak ve své třídě.

Zdroj: Jungheinrich (ČR) s.r.o.

Výzvy pro automotive: Štěstí přeje připraveným

Jen málokomu je v zemi, jakou je Česká republika, lhostejný další osud evropského automobilového průmyslu. Ten prochází v posledních několika letech asi nejvýznamnějšími změnami ve své více než stoleté historii. A protože snad nenajdete u nás region, který by nebyl přímo či nepřímo propojen s výrobou pro některou ze světových automobilek, zákonitě se ptáme, jak probíhající změny ovlivní životy naše a našich firem v nejbližší budoucnosti.

Autonomní vozíky Agilox od 4IGV ve společnosti Vitesco Technologies v Trutnově zvýšily efektivitu intralogistiky

V trutnovském závodě společnosti Vitesco Technologies byly v dubnu uvedeny do provozu dva autonomní vozíky značky Agilox od společnosti 4IGV, která coby certifikovaný dodavatel tuto techniku v České republice implementuje. Tyto stroje ve Vitesco Technologies rozšířily počet autonomních vozíků, aktuálně jsou tam využívány už tři Agiloxy. První Agilox byl dodán vloni.