PST CLC Mitsui-Soko obnovila pravidelnou kontejnerovou námořní sběrnou linku z Číny

01.03.2023 | Článek dne

Společnost PST CLC Mitsui-Soko vzhledem k ustálení tranzitních časů obnovila pravidelnou kontejnerovou námořní sběrnou linku ze Šanghaje, které byla pozastavena před více než rokem kvůli velkým zdržením v námořní dopravě. Tato sběrná linka z Číny do ČR byla tehdy přesunuta na železnici. Aktuálně tedy PST CLC Mitsui-Soko zajišťuje sběrnou linku z Číny po moři i po železnici.

K oblibě námořní sběrné kontejnerové linky přispívá i to, že ceny námořních přeprav výrazně klesly.

„Aktuálně jsme na cenách, které byly před covidem. Rozdíl v cenách železničních a námořních přeprav je poměrně velký. Po železnici je tranzitní čas mezi patnácti až dvaceti dny, což je vhodné pro klienty, kteří na dodání spěchají. Přeprava po moři trvá 35 až 40 dnů, ale je výrazně levnější, zhruba až o 70 procent.“

Jan Bláha, ředitel přeprav společnosti PST CLC Mitsui-Soko
Jan Bláha, ředitel přeprav společnosti PST CLC Mitsui-Soko

Z Šanghaje míří sběrný kontejner do přístavu Hamburk, poté je kombinovanou dopravou převezen do Prahy, kde jsou zásilky ve skladu PST CLC Mitsui-Soko dekonsolidovány. Následně probíhá distribuce konečným zákazníkům.

„Zájem zákazníků o tuto službu je velký. Výhodou je, že nemusí naplnit celý kontejner, mohou si objednat menší prostor, tím pádem je cena pro ně výhodnější.“

Jan Bláha, ředitel přeprav společnosti PST CLC Mitsui-Soko

Zdroj: PST CLC Mitsui-Soko

Rychlejší doručení a ekologický přístup. Eurohub Rokycany vyniká na logistické mapě Evropy

Rokycanský Eurohub je důležitým uzlem na evropské přepravní mapě skupiny Raben, ale logistické služby umí nabídnout i širokému portfoliu středních a malých firem v mnoha segmentech. Zajistí přepravu od jediné palety po plný kamion. Po celé Evropě nebo jen do vedlejší vesnice. Kromě bezkonkurenčních služeb vyniká Eurohub i aktivním ekologickým přístupem k logistice.