PST CLC Mitsui-Soko spustila vlastní mobilní aplikaci pro řidiče přepravující kontejnery

13.03.2023 | Rozhovor s osobností

Společnost PST CLC Mitsui-Soko spustila vlastní mobilní aplikaci, která slouží řidičům přepravujícím kontejnery a zákazníkům firmy. Aplikace je totiž on-line spojena se zákaznickým portálem PST CLC Mitsui-Soko. Díky aplikaci mají dispečeři a zákazníci aktuální přehled o stavu zásilek.

Doteď veškeré informace o nakládkách a vykládkách řidiči předávali dispečerům telefonicky nebo e-mailem, což bylo zdlouhavé a nesystémové. To díky aplikaci odpadá.

„Řidič v aplikaci pouze kliká, nemusí nic psát. Navíc může do systému jednoduše přiložit fotodokumentaci, například když zjistí, že je zásilka poškozena. V reálném čase se informace zobrazí dispečerům i zákazníkům, což je velký přínos.“

Zbyněk Slezák, manažer pro IT společnosti PST CLC Mitsui-Soko

Díky aplikaci je jasný on-line přehled o stavu přepravy zásilky – od nakládky v terminálu až po vyložení. Před spuštěním aplikace zákazníci dostávali od PST CLC Mitsui-Soko tabulky v Excelu, ve kterých byly informace o stavu přeprav, jde tedy o výrazný posun.

Hlavní výhodou aplikace je automatizace a také transparentnost ve vztahu k zákazníkům.

„Většina řidičů, se kterými spolupracujeme, je externích. Každý řidič, který s námi spolupracuje, nemusí být vybaven žádným našim zařízením, jen si jednoduše do mobilu stáhne aplikaci, do níž se přihlásí.“

Vít Votroubek, generální ředitel společnosti PST CLC Mitsui-Soko a člen představenstva Svazu spedice a logistiky ČR
Foto: PST CLC Mitsui-Soko

Vít Votroubek dále doplňuje, že v aplikaci je jasně vidět, kdy řidič s kontejnerem k zákazníkovi přijel, kdy odjel, zobrazeny jsou i informace o vykládce či nakládce nákladu. Nikdo nemusí nikomu volat, vše se automaticky přenáší do systému. Aplikace dává řidiči veškeré potřebné informace k dodání zásilky. V portálu, do kterého mají zákazníci přístup, vidí nejen informace o stavu přepravy, ale také například informace o celním řízení.

Zdroj: PST CLC Mitsui-Soko

Digitalizace se dnes pro firmy stává naprostou nutností

Řešení nepředvídatelného se v posledních letech stalo běžnou rutinou manažerů v logistice. Všechny probíhající krize nás učí, že odolnost a rychlá reakce na změnu dnes patří mezi klíčové schopnosti nutné pro přežití i další rozvoj. O tom, jakou roli hraje v této situaci digitalizace, jsme mluvili s Romanem Žákem, spoluzakladatelem a předsedou dozorčí rady společnosti Aimtec.

Moderní technologie ve službách logistiky

Více operací s menším počtem lidí. Vyšší přesnost za nižší cenu. Flexibilita ve smyslu změn v procesech jako každodenní realita. Připomíná vám to požadavky vašeho zákazníka? Je to realita, před kterou dnes, natož pak v budoucnosti, neutečete. „Ale utíkat není proč, pokud jste připraveni,“ říká Milan Ludvik, Country Manager společnosti ZETES pro ČR a SR. V exkluzívním rozhovoru, který nám poskytl pro rubriku Osobnosti, Milan Ludvik vysvětluje nezastupitelnou úlohu moderních technologií nejen v logistice.

Kombinovaná doprava: udržateľná a flexibilná voľba

Význam kombinovanej prepravy pre logistiku je zásadný. Žiadny iný prepravný systém nie je schopný zabezpečiť dopravu porovnateľného objemu kontajnerov v požadovanom čase a kvalite. Kombinovaná doprava navyše využíva z veľkej časti železnicu, teda ide o udržateľný spôsob dopravy.