PST CLC Mitsui-Soko v létě zaznamenává pokles přeprav i celních odbavení. Očekává se zlepšení situace na trhu

09.08.2023 | Článek dne

Očekává se, že letošní léto bude pro společnost PST CLC Mitsui-Soko obratově zhruba o 20 % horší než léto předešlé, což je způsobeno mimo jiné tím, že u námořních přeprav došlo k výraznému snížení cen, čímž klesly i marže přepravců. Ekonomická situace v Evropě se i ve společnosti PST CLC Mitsui-Soko projevila klesajícími objemy přeprav a celních odbavení.

Lidé méně utrácejí, mnozí obchodníci mají ve skladech velké dlouhodobé zásoby, nepotřebují tedy tolik dopravních a celních služeb. „Věříme, že se po létě, s nástupem podzimní sezony, situace v tomto směru zlepší,“ předpokládá David Zimandl, finanční ředitel společnosti PST CLC Mitsui-Soko. Dodal, že firma aktuálně posílila obchodní oddělení. „Hledáme nové klienty a v souvislosti s postupnou stabilizací ekonomiky předpokládáme i navyšování objemů zakázek u některých stávajících klientů,“ říká David Zimandl.

Uvedl dále, že firma hledá i rezervy v rámci vlastního provozu. V současné době je realizován projekt optimalizace osvětlení ve skladech, kdy se rozsvítí pouze regálová ulička, ve které je identifikován pohyb osoby nebo manipulační techniky. Dále je implementován nový software v rámci forwardingu, jehož cílem je optimalizace činností. „Jde o nový systém na optimalizaci a plánování tras,“ specifikuje David Zimandl.

David Zimandl

Souběžně se řeší také IT změny ve skladování, kdy se bude v rámci všech skladů využívat v některých skladech již dříve osvědčený WMS systém, do něhož budou implementovány nové funkcionality pro zvýšení efektivity skladovacích procesů.

Začátek loňského fiskálního roku byl pro společnost PST CLC Mitsui-Soko perfektní, firma zaznamenala skvělé výsledky v oblasti tržeb i zisku. Konec fiskálního roku byl vzhledem k ekonomické situaci v Evropě z hlediska tržeb horší, přesto byl zisk firmy i její tržby nejvyšší v její historii. „V minulém fiskálním roce jsme se rozhodli investovat do budoucnosti. Proto jsme vloni začali na Ostravsku využívat větší moderní sklad v Mošnově a dále jsme si pronajali sklad v Pohořelicích, který teď postupně obsazujeme novými klienty,“ popisuje David Zimandl. I to bude mít vliv na zlepšení ekonomického výsledku firmy.

Zdroj:

Kuehne+Nagel je hlavním spedičním a logistickým partnerem letošní konference COP28

Skupina Kuehne+Nagel se stala oficiálním logistickým partnerem letošní globální konference OSN o změně klimatu pořádané v Dubaji. Mezi 30. listopadem do 12. prosincem se má akce zúčastnit více než 70 000 akreditovaných hostů exkluzivní modré zóny s omezeným přístupem a dále na denní bázi 50 000 běžných návštěvníků veřejně dostupné zelené zóny.

Ceny AFI si letos odnesly firmy Kvados a Nebesys

Vítězi letošních Cen AFI se staly společnosti Kvados a Nebesys. Cenu za dlouhodobý přínos investičnímu prostředí obdržel Jaroslav Hanák. Ceny AFI uděluje Sdružení pro zahraniční investice – AFI s cílem ocenit firmy i jednotlivce v jejich odvaze inovovat, zavádět nové technologie a postupy a zároveň uvažovat v dlouhodobém horizontu.