PST CLC Mitsui-Soko v pobočce v Rotterdamu rozšiřuje služby pro Mitsui Chemicals

31.08.2023 | Logistický HYDEPARK

Společnost PST CLC Mitsui-Soko 1. května letošního roku spustila ostrý provoz filiálky v Rotterdamu. V první fázi tato filiálka přebrala část stávajících klientů, s nimiž byly do té doby zakázky zajišťovány z Prahy.

Převážně jde o přepravy realizované z a do přístavu v Rotterdamu. Nová pobočka se aktuálně v Holandsku zaměřuje na získávání nových klientů v oblasti přeprav, skladování a celních služeb. Nově tam byly rozšířeny služby pro stávajícího klienta, společnost Mitsui Chemicals.

PST CLC Mitsui-Soko v Rotterdamu pro Mitsui Chemicals rozšířila své služby o oblast komplexní logistiky. „Zboží přepravíme z Japonska v kontejnerech do našeho partnerského skladu, kde zboží vyložíme a skladujeme, poté dle požadavků klienta následuje distribuce ke konečným zákazníkům,“ konstatuje Jan Bláha, ředitel přeprav společnosti PST CLC Mitsui-Soko.

Firma očekává více podobných klientů. „Díky tomu, že jsme přímo v Rotterdamu, jsme našim i potenciálním zákazníkům blíže, což přináší výhody. Aktuálně máme díky nové pobočce rozjednánu řadu nových projektů,“ říká Jan Bláha. Dodal, že jeden z klientů plánuje do Evropy importovat nový produkt, který je nutné skladovat v rámci kontrolované teploty. PST CLC Mitsui-Soko pro něj zajistí komplexní logistický řetězec – námořní přepravu, příjem v Rotterdamu, zaskladnění a následnou distribuci v rámci Evropy.

PST CLC Mitsui-Soko v Rotterdamu plánuje také rozšíření celních služeb. „Od podzimu bychom chtěli řešit celní řízení vlastními silami přímo v Rotterdamu,“ doplňuje Jan Bláha.

Zdroj: PST CLC Mitsui-Soko

Výzvy pro automotive: Štěstí přeje připraveným

Jen málokomu je v zemi, jakou je Česká republika, lhostejný další osud evropského automobilového průmyslu. Ten prochází v posledních několika letech asi nejvýznamnějšími změnami ve své více než stoleté historii. A protože snad nenajdete u nás region, který by nebyl přímo či nepřímo propojen s výrobou pro některou ze světových automobilek, zákonitě se ptáme, jak probíhající změny ovlivní životy naše a našich firem v nejbližší budoucnosti.

Autonomní vozíky Agilox od 4IGV ve společnosti Vitesco Technologies v Trutnově zvýšily efektivitu intralogistiky

V trutnovském závodě společnosti Vitesco Technologies byly v dubnu uvedeny do provozu dva autonomní vozíky značky Agilox od společnosti 4IGV, která coby certifikovaný dodavatel tuto techniku v České republice implementuje. Tyto stroje ve Vitesco Technologies rozšířily počet autonomních vozíků, aktuálně jsou tam využívány už tři Agiloxy. První Agilox byl dodán vloni.