RC EUROPE zahajuje výstavbu největší logistické a výrobní haly v Chorvatsku

10.07.2023 | Logistický HYDEPARK

Výstavba jednoho z největších a nejmodernějších logistických projektů v Chorvatsku vstupuje do své další fáze. Developerská skupina RC EUROPE z České republiky zahájila stavební práce na projektu RC Zone Samobor. Na celkové ploše 170 000 m2 se bude nacházet skladová hala o rozloze 86 000 m2 určená k pronájmu. V souladu s požadavky nájemců lze plochy v budoucím logistickém parku využít pro skladování, výrobu nebo kancelářské prostory.

„Jsme skutečně rádi, že můžeme oznámit tento významný krok dlouhodobě připravovaného investičního projektu. Dokončení výstavby je plánováno na konec roku 2024 a již nyní registrujeme vysoký zájem ze strany potenciálních nájemců. Majitelé skupiny RC Europe jsou s investičním klimatem v Chorvatsku velmi spokojeni. Z našeho pohledu jde tedy jen o začátek v naplňování našich plánů na chorvatském trhu, kde připravujeme řadu dalších projektů,“ uvedl Antonín Dillenz, CEO a generální manažer projektu.

Dodavatelem stavby, který byl již dříve vybrán na základě výběrového řízení, je chorvatská společnost FACIES d.o.o. Ta zajistí, aby projekt byl příkladem kvalitní ekologické a udržitelné výstavby v souladu s mezinárodní certifikací BREEAM® a strategií ESG. Součástí projektu bude také fotovoltaická elektrárna o instalovaném výkonu 7 MW na střeše haly, dále nabíjecí stanice pro nákladní a osobní automobily, moderní jídelna a zázemí pro zaměstnance a několik dalších prvků, které projekt uvedou do souladu s nejvyššími standardy pro logistické projekty v Evropě. Po zajištění stavebního povolení, výběru dodavatele stavby a dokončení příjezdové komunikace bude RC Zone Samobor největším projektem svého druhu v zemi v hodnotě přesahující 100 milionů EUR.

Základním předpokladem pro zahájení výstavby logistického parku bylo dokončení příjezdové komunikace, jejíž součástí je most, kruhový objezd, cyklostezka a veřejné parkoviště, které mohou využívat jak návštěvníci ekonomické zóny, tak obyvatelé Samoboru. Přístupová komunikace spojuje zónu s dálnicí A3, která prochází pouhý kilometr od ní.

Poloha tohoto moderního logistického parku je strategicky výhodná – nachází se v těsné blízkosti Slovinska a západoevropských tras a má přístup k chorvatské dálnici A3, což je ideální pro obchod a logistiku. Od centra Záhřebu projekt dělí jen necelých 25 kilometrů.

RC Europe, česká developerská a investiční společnost, působí na mezinárodním trhu od roku 2005. Po získání významných zkušeností v oblasti výstavby a správy nákupních parků a rezidenčních a komerčních budov vstupuje skupina s projektem RC Zone Samobor do logistického sektoru. Vzhledem k velkému počtu úspěšně dokončených projektů nejen v České republice, ale také v Rumunsku a Srbsku, je rozšíření portfolia RC Europe o Chorvatsko logickým pokračováním dosavadních aktivit skupiny.

Zdroj: RC Europe

Výzvy pro automotive: Štěstí přeje připraveným

Jen málokomu je v zemi, jakou je Česká republika, lhostejný další osud evropského automobilového průmyslu. Ten prochází v posledních několika letech asi nejvýznamnějšími změnami ve své více než stoleté historii. A protože snad nenajdete u nás region, který by nebyl přímo či nepřímo propojen s výrobou pro některou ze světových automobilek, zákonitě se ptáme, jak probíhající změny ovlivní životy naše a našich firem v nejbližší budoucnosti.

Autonomní vozíky Agilox od 4IGV ve společnosti Vitesco Technologies v Trutnově zvýšily efektivitu intralogistiky

V trutnovském závodě společnosti Vitesco Technologies byly v dubnu uvedeny do provozu dva autonomní vozíky značky Agilox od společnosti 4IGV, která coby certifikovaný dodavatel tuto techniku v České republice implementuje. Tyto stroje ve Vitesco Technologies rozšířily počet autonomních vozíků, aktuálně jsou tam využívány už tři Agiloxy. První Agilox byl dodán vloni.