RetroCONVOY 2023: Kde i pouhá cesta je lákavý cíl

24.08.2023 | Logistický HYDEPARK

V neděli úspěšně skončil letošní již sedmý ročník neformálního letního setkání vrcholových manažerů společností napříč celým dodavatelským řetězcem s názvem RetroCONVOY 2023.

Jedná se o unikátní projekt, jehož podstatou je každoroční putování v klasických vozech převážně z druhé poloviny dvacátého století po evropských silnicích. Historické vozy kategorie Youngtimer jsou součástí sbírek jednotlivých účastníků a budí oprávněný zájem všude, kam s nimi celá skupina v rámci svého čtyřdenního putování dorazí.

Letošní RetroCONVOY zavedl posádky zúčastněných vozů přes jižní Moravu do rakouských Alp, kde střídavě v prostředí rozlehlých údolí i vrcholků hor společně urazily přes tisíc „plnotučných“ kilometrů.

Jako doposud každý rok, i letos celou akci provázela skvělá atmosféra a duch týmové spolupráce, bez níž je účast na této akci podobně jako při hledání společných profesních synergií nemyslitelná.

Zdroj: Reliant

Shape Corp. zahajuje výrobu v průmyslové zóně Panattoni Park Pilsen West II. Přední výrobce komponentů pro automobilový průmysl zaměstná až 700 lidí

Jeden z předních výrobců komponentů pro automobilový průmysl Shape Corp. zahajuje výrobu v nové hale o celkové ploše 36 400 metrů čtverečních. Průmyslový areál, který postavila developerská společnost Panattoni, vznikl na území brownfieldu po černouhelných dolech. Shape Corp. se sem přestěhovala z lokality Borská pole, aby rozšířila výrobní kapacitu. Společnost je v Plzeňském kraji významným zaměstnavatelem, v novém provozu bude pracovat až 700 zaměstnanců.

Svět jako puzzle …

Jdi pořád dopředu, a hlavně nesmíš zastavit, ani kdybys měl duši vypustit. Nesmíš ani o krok uhnout, i kdyby se cokoliv dělo. A za žádnou cenu se nesmíš ohlédnout! Tak zní instrukce princi Velenovi na cestě k Mrakomorovu hradu, ze kterého je v kultovní pohádce Princ a Večernice připraven vysvobodit milovanou Večernici.

Výzvy pro automotive: Štěstí přeje připraveným

Jen málokomu je v zemi, jakou je Česká republika, lhostejný další osud evropského automobilového průmyslu. Ten prochází v posledních několika letech asi nejvýznamnějšími změnami ve své více než stoleté historii. A protože snad nenajdete u nás region, který by nebyl přímo či nepřímo propojen s výrobou pro některou ze světových automobilek, zákonitě se ptáme, jak probíhající změny ovlivní životy naše a našich firem v nejbližší budoucnosti.