ŠKODA Connect sú praktické online služby, vďaka ktorým si užijete viac komfortu a bezpečia

12.01.2023 | FOCUS na Slovensko

Prepojenie online a offline sveta je obrovským trendom, ktorý vníma aj značka ŠKODA. Okrem systému eCall, ktorý je v krajinách Európskej únie povinný od roku 2018 v každom novom vozidle, ponúka väčšina nových vozidiel značky ŠKODA aj ďalšie online služby, ktoré vám zjednodušia cestovanie, ale tiež zvýšia bezpečnosť a komfort vo vašom vozidle.

› V aplikácii nájdete kompletnú “zdravotnú kartu” vášho auta, vďaka ktorej budete mať prehľad o prípadných poruchách, ale aj potrebnom servise
› V elektrických alebo plug-in hybridných vozidlách je možné taktiež naplánovať spustenie klimatizácie alebo kúrenia na diaľku

Chcete rozšíriť možnosti infotainment systému, uľahčiť si starostlivosť o technický stav vášho vozidla alebo získať prístup k vášmu vozidlu ŠKODA na diaľku? Toto všetko vám dokážu zabezpečiť práve služby ŠKODA Connect.

V rámci balíka Infotainment online môžete nielen vidieť hustotu premávky, ktorá ovplyvňuje trasu, ktorú vám vaša navigácia navrhne, ale dokážete si napríklad poslať z vášho smartfónu cieľový bod vašej trasy priamo do navigácie vozidla. Aktualizácia máp prebieha automaticky online pri návrhu trasy, takže máte istotu, že vybraná trasa je vždy optimálna a aktuálna. Online pripojenie tiež umožňuje vyhľadávať napríklad čerpacie, či nabíjacie stanice, ktorých zoznam je takisto automaticky aktualizovaný online. Výnimkou nie sú ani parkoviská alebo iné body záujmu. Taktiež vám pomôže vaše auto nájsť na preplnenom parkovisku – a to úplne jednoducho, pomocou vášho smartfónu.

Stiahnuť sa dajú viaceré aplikácie a funkcie

Obchod s aplikáciami ŠKODA Connect Shop, do ktorého môžete vstupovať priamo z obrazovky infotainment systému vášho vozidla, zasa ponúka možnosť stiahnuť si ďalšie aplikácie či funkcie do vášho vozidla. Vďaka tomu môžete získať napríklad ďalšie farby ambientného podsvietenia interiéru, automatické ovládanie diaľkových svetiel, či rôzne ďalšie aplikácie, ktoré vám poskytnú dôležité informácie (počasie, správy, atď.)

V aplikácii tiež nájdete kompletnú “zdravotnú kartu” vášho auta, vďaka ktorej budete mať kompletný prehľad o prípadných poruchách, ale aj potrebnom servise.

Spustenie klimatizácie a hľadanie vozidla

Balík Care Connect umožňuje pre vybrané vozidlá ešte čosi navyše ako len spojiť sa s vozidlom na diaľku a vidieť, kde je auto zaparkované. V elektrických alebo plug-in hybridných vozidlách je možné napríklad naplánovať spustenie klimatizácie alebo kúrenia na diaľku. To príde vhod najmä vtedy, ak plánujete skorý odchod a môžete si dať vaše vozidlo ešte pred cestou vychladiť či vyhriať. Cez aplikáciu MyŠKODA dokážete tiež spravovať nabíjanie batérie vozidla – zastaviť či spustiť nabíjanie alebo ho plánovať tak, aby čerpalo energiu zo siete len v čase, v ktorom si to vy želáte.

Napríklad v prípade možnosti dodávok elektrickej energie zo systému solárnych panelov budete určite preferovať nabíjanie počas časti dňa, keď systém vyrába energiu v dodatočnom množstve.

Vzdialený prístup tiež umožňuje na diaľku prehliadať jazdné údaje vozidla a vidieť jeho aktuálny stav. Na veľkých parkoviskách pri hľadaní vozidla tiež pomôže funkcia, vďaka ktorej na diaľku zapnete výstražné svetlá a spustíte klaksón. Šikovnou funkciou je tiež možnosť skontrolovať uzamknutie vozidla na diaľku a v prípade potreby ho dokonca cez aplikáciu aj odomknúť či uzamknúť.

„Teší nás, že služby ŠKODA Connect sa neustále rozrastajú o ďalšie možnosti, aby priniesli majiteľom vozidiel ŠKODA ešte viac technologických vychytávok, komfortu a bezpečia. Ceníme si aj to, že naše simply clever riešenia sa tešia veľkej obľube a nachádzajú si stále viac nových priaznivcov. Chceme byť lídrom aj v tejto oblasti a našim zákazníkom prinášať tie najmodernejšie technológie, ktoré im uľahčia bežný život a spríjemnia cestovanie autom“

Róbert Hukel, vedúci popredajných služieb spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Pripravuje sa doručovanie zásielok priamo do kufra auta

Značka ŠKODA v súčasnosti pripravuje novú službu doručovania zásielok kuriérskymi spoločnosťami priamo do batožinového priestoru vozidla. Bude to možné práve vďaka systému Care Connect, prostredníctvom ktorého bude vedieť kuriér jednorazovo otvoriť a následne zavrieť batožinový priestor vozidla.

V prípade otázok týkajúcich sa funkcií vozidla či služieb ŠKODA Connect stačí, ak vodič stlačí tlačidlo pre spojenie s infolinkou vo svojom vozidle, alebo navštívi https://www.skoda-auto.sk/technologie/skoda-connect a stiahne si aplikáciu MyŠKODA z Apple AppStore alebo obchodu Google Play, prostredníctvom ktorej je možné s vozidlom komunikovať.

Zdroj: ŠKODA AUTO Slovensko

Zamestnávatelia môžu zamestnávať cudzincov v nedostatkových povolaniach jednoduchšie

Slovensko dlhodobo eviduje množstvo profesií s nedostatočným dopytom zo strany domáceho obyvateľstva. Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny zverejnilo nový zoznam nedostatkových povolaní. Na týchto pracovných pozíciách môžu zamestnávatelia uplatniť zrýchlený režim zamestnávania cudzincov z tretích krajín. Navyše novelizáciou zákona o službách zamestnanosti môžu zamestnávatelia od 1. januára tohto roka zamestnávať cudzincov v nedostatkových povolaniach vo všetkých okresoch. Touto legislatívnou úpravou reaguje ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny na požiadavky zamestnávateľov.

Kia Slovakia v minulom roku vyrobila 311-tisíc automobilov

V roku 2022 vyrobila spoločnosť Kia Slovakia vo výrobnom závode v Tepličke nad Váhom celkovo 311-tisíc automobilov. Počet vyrobených vozidiel je o 1,1 % vyšší ako v predchádzajúcom roku. Nárast vo výrobe v roku 2022 bol podporený úspechmi značky Kia v Európe, ako aj predstavením nových špecifikácií stávajúcich modelov. Viac ako polovicu (57 %) vyrobených automobilov v roku 2022 tvorila piata generácia modelu Sportage. Zostávajúcu časť tvorili štyri karosárske verzie modelu Ceed (Ceed, Ceed_SW, ProCeed a XCeed).