Skupina H&M otevře v České republice nové vysoce automatizované logistické centrum

08.02.2023 | Článek dne

Posílená integrace prodejních kanálů podpoří co nejlepší zákaznické zkušenosti, dle plánů vznikne více než 1 000 nových pracovních míst.

S novým logistickým centrem v Chebu, Západní Čechy, činí skupina H&M Group další kroky na podporu logistické sítě. Jeho design, vysoký stupeň automatizace a integrované technologie podporující procesy potvrzují závazek skupiny H&M zajistit nejlepší zákaznickou zkušenost. Tato strategická investice vytvoří dodatečnou flexibilitu, transparentnost a rychlost mezi prodejními kanály a také zlepší dostupnost výrobků. Očekává se, že budoucí otevření vytvoří více než 1 000 nových pracovních míst, což bude mít pozitivní dopad na místní komunitu v Karlových Varech. Nové logistické centrum bude provozovat společnost H&M a jeho spuštění je plánováno na konec roku 2025.

Výběr lokality posílí online dodávky H&M v jižní části střední Evropy a optimalizuje flexibilní distribuci do obchodů, čímž se sníží čas a náklady na dopravu i emise CO2. Tato provozovna bude jednou z největších v síti H&M s celkovou rozlohou přes 230 000 metrů čtverečních.

„Nové plánované logistické centrum podtrhuje naše celkové směřování zaměřené na co nejlepší zákaznickou zkušenost a další závazek k inovacím a flexibilitě. Naše procesy a výkonnost budou podpořeny optimalizovanou týmovou prací a technologiemi. Jsme velmi rádi, že jsme díky úzké spolupráci s místními úřady a strategickými partnery mohli položit základy pro podporu budoucích požadavků.“

Martin Schinko, regionální manažer logistiky H&M pro střední Evropu

„Jsme velmi rádi, že si skupina H&M vybrala pro zřízení svého distribučního centra právě Karlovarský kraj. Takové investory vždy vítáme. Jsem si jistý, že tento významný a rozsáhlý projekt bude mít vysokou přidanou hodnotu pro všechny zúčastněné strany, a vidím přínos pro společnost i region na mnoha úrovních. Nazval bych to situací win-win.“

Petr Kulhánek, hejtman Karlovarského kraje

Na stavbě bude integrováno několik udržitelných řešení, design a vlastnosti budovy dokládají ambici skupiny H&M dosáhnout do roku 2040 čistých nulových emisí. Budova například nebude obsahovat PVC a na střeše budou umístěny fotovoltaické panely, což povede ke zvýšení energetické účinnosti a využití obnovitelných zdrojů energie. Budova navíc usiluje o splnění jedné z nejvyšších úrovní certifikátu* pro udržitelnější projektování, výstavbu a provoz budov.

Zdroj: H&M

Roboti ve skladech lidi nenahradí. Naopak pomáhají vytvářet produktivnější prostředí

Zatímco lidé nejsou uzpůsobeni tomu, aby celý den vykonávali opakující se rutinní úkoly, roboti v tom vynikají. Pandemie spolu s nárůstem e-commerce urychlila automatizaci skladů. Automatizovaná skladová řešení založená na systému AutoStore® šetří firmám čas, místo i peníze. A to nikoliv nahrazováním lidí roboty, ale jejich vzájemnou kooperací. Je dokázáno, že lidé pracující v automatizovaném skladu jsou spokojenější a výkonnější než ve skladu manuálním. V České republice i na Slovensku navrhuje a dodává automatizovaná řešení společnost Element Logic Czech Republic s.r.o.

Rychlejší doručení a ekologický přístup. Eurohub Rokycany vyniká na logistické mapě Evropy

Rokycanský Eurohub je důležitým uzlem na evropské přepravní mapě skupiny Raben, ale logistické služby umí nabídnout i širokému portfoliu středních a malých firem v mnoha segmentech. Zajistí přepravu od jediné palety po plný kamion. Po celé Evropě nebo jen do vedlejší vesnice. Kromě bezkonkurenčních služeb vyniká Eurohub i aktivním ekologickým přístupem k logistice.