SpeedCHAIN Slovakia: konference v přímém přenosu …

08.06.2023 | Pod lupou

Možná je to jen náhoda, možná ale i jisté svědectví o tom, jak naplněný je jarní diář akcemi z pera společnosti Reliant: podobně jako nedávné online zpravodajství z networkingové akce Reliant Drive4LIFE na hradeckém polygonu, dnes nabízíme možnost nahlédnout do plně obsazených konferenčních prostor wellness hotelu Zochova Chata ve slovenské Modre, kde od rána na plné obrátky běží odborný program konference SpeedCHAIN Slovakia.

Tato tradiční událost roku slovenské logistiky letos vzbudila zájem rekordního množství účastníků, zejména vrcholových manažerů společností podnikajících na slovenském trhu, kteří přijeli načerpat aktuální informace, inspiraci a setkat se s ostatními, ať už starými známými, nebo navázat kontakty zcela nové.

Za sebou tak teď máme úspěšně už celý dopolední program tvořený kombinací odborných přednášek zaměřených na aktuální klíčová témata, jakými jsou koncepty udržitelného podnikání v logistice, hlubší implementace automatizace a digitalizace do logistických procesů a potenciál vodíku jako alternativního zdroje energie pro dopravu a logistiku. Navazující odpolední program bude věnovaný zejména moderním technologiím a dalším cestám k zefektivnění celého dodavatelského řetězce. Moderované panelové diskuze nabídnou prostor pro výměnu názorů nejen mezi samotnými účastníky panelu, ale i s publikem. Současně navíc předznamenají networkingový rozměr večerní části programu, společenského večera s živou hudbou a udílením ocenění leaderům slovenského trhu, který završí první konferenční den.

Zítra program pokračuje exkurzí do provozu nového distribučního skladu skupiny Groupe SEB řízeného partnerem konference SpeedCHAIN Slovakia, společností DHL Supply Chain, v nedaleké sereďské průmyslové zóně. Pro dnešní den, který zjevně ještě ani zdaleka nekončí, chtělo by se říct slovy klasika: „Konec hlášení v českém jazyce ze slovenských Malých Karpat ….“.

Tak brzy do vi!

Miroslav Rumler

Svět jako puzzle …

Jdi pořád dopředu, a hlavně nesmíš zastavit, ani kdybys měl duši vypustit. Nesmíš ani o krok uhnout, i kdyby se cokoliv dělo. A za žádnou cenu se nesmíš ohlédnout! Tak zní instrukce princi Velenovi na cestě k Mrakomorovu hradu, ze kterého je v kultovní pohádce Princ a Večernice připraven vysvobodit milovanou Večernici.

Práce, lidé, zábava. SpeedCHAIN jako tradice s příběhem …

Automatizace, digitalizace, optimalizace, práce s lidmi, kvalita, bezpečnost a dostatečná ziskovost. I to jsou – vedle celé řady environmentálních aspektů – neoddělitelné, přesto v poslední době možná trochu upozaděné, složky mixu tvořícího model udržitelného podnikání. Jen těžko lze v době, kdy je podoba dodavatelského řetězce budoucnosti víc než kdykoli v minulosti zahalena mlhou nejistoty, odhadnout pořadí jejich důležitosti.

Končí léto, společenský život začíná …

Každodenní vstávání do den ode dne temnějšího rána i dnešní datum jasně svědčí o tom, že letní prázdniny dospěly do svého úplného a nezadržitelného konce.