Společnost NTL Forensics v Česku instalovala už 379 elektro nabíječek

15.06.2023 | Článek dne

NTL Forensics, firma která se specializuje na rozvoj infrastruktury pro elektromobilitu, dosud v ČR vybudovala 379 veřejných a komerčních nabíjecích stanic pro elektromobily. Jenom za loňský a letošní rok postavila 62 nabíjecích stanic v různých napříč Českem. Minimálně stejný počet firma přitom plánuje vybudovat ve zbytku letošního roku a příští rok plánuje výstavbu zdvojnásobit. V Česku je dosud 3638 veřejných dobíjecích bodů.

Společnost NTL Forensics, mezi jejíž klienty patří nejvýznamnější hráči na poli elektromobility jako společnosti Olife Energy, Innogy, E.on nebo řada předních autosalonů, tak má více než desetiprocentní podíl na celkovém počtu dobíjecích stanic napříč ČR.

 „Za loňský i letošní rok naši firemní technici instalovali 62 dobíjecích stanic od Aše až po Orlovou, od Šluknova po Dolní Dvořiště. Během tohoto a příštího roku chceme tento počet zdvojnásobit,“ říká provozní ředitel Karel Vaniš s tím, že pozici „trojky“ na trhu chce ještě posílit.

NTL Forensics se specializuje na dynamické řízení, které umí chytře rozdělit dostupný výkon mezi aktivní dobíjecí body. Bere ohled na aktuální spotřebu a hlídá, aby nedošlo k překročení rezervovaného maxima. Zároveň umožňuje upřednostnit dobíjení konkrétního vozidla. „Pokud umíte systém nabíjení dynamicky řídit, znamená to například, že na 20 nabíječek nepotřebujete tak velké trafo a spoříte na technologiích,“ popisuje know-how Karel Vaniš.

Firma instaluje moderní a spolehlivé elektronabíječky ve veřejných i soukromých prostorech a kromě toho se zaměřuje také na rozvoj nových technologií v oblasti nabíjení elektrických vozidel. Díky tomu společnost přispívá k výstavbě infrastruktury, která je nezbytná pro další rozvoj trhu s elektrickými vozidly v České republice a rychlejší posun k udržitelnější budoucnosti.

Zdroj: NTL Forensics

Kuehne+Nagel je hlavním spedičním a logistickým partnerem letošní konference COP28

Skupina Kuehne+Nagel se stala oficiálním logistickým partnerem letošní globální konference OSN o změně klimatu pořádané v Dubaji. Mezi 30. listopadem do 12. prosincem se má akce zúčastnit více než 70 000 akreditovaných hostů exkluzivní modré zóny s omezeným přístupem a dále na denní bázi 50 000 běžných návštěvníků veřejně dostupné zelené zóny.

Ceny AFI si letos odnesly firmy Kvados a Nebesys

Vítězi letošních Cen AFI se staly společnosti Kvados a Nebesys. Cenu za dlouhodobý přínos investičnímu prostředí obdržel Jaroslav Hanák. Ceny AFI uděluje Sdružení pro zahraniční investice – AFI s cílem ocenit firmy i jednotlivce v jejich odvaze inovovat, zavádět nové technologie a postupy a zároveň uvažovat v dlouhodobém horizontu.