Svěží vzhled a chytré technologie pro Toyotu Highlander 2023

11.07.2022 | Článek dne

Metalický odstín „zelený cypřiš“, který je novinkou modelového provedení 2023, akcentuje výrazné stylistické ztvárnění Highlanderu a přispívá k jeho výlučnému vzhledu mezi ostatními vozy. Stylovým kontrastním prvkem jsou pak nová 20″ leskle černá kola z lehkých slitin. Ještě luxusnější atmosféru v kabině pak dotváří volitelné kožené čalounění sedadel v béžové nebo okrové barvě.

Highlander je nejnovějším modelem, jenž přichází s novým multimediálním systémem Toyota Smart Connect. Ten představuje 12,3″ dotykovou obrazovku s jemnou grafikou a řadu dalších funkcí včetně cloudové navigace s dopravními informacemi v reálném čase a palubního hlasového asistenta v češtině.

Cloudová navigace je dostupná bez nutnosti párovat chytrý telefon a pořizovat zvláštní datový tarif, nový Highlander se prodává včetně čtyřletého datového tarifu, jehož součástí jsou i pohodlné dálkové aktualizace over-the-air.

 

3D mapy měst, rozpoznávání značek a informace o kamerách

 

Pro výbavové linie Prestige a Executive je připraven systém Toyota Smart Connect+, který doplňuje vestavěnou navigaci pro plánování tras i v situacích, kdy cloudové připojení není k dispozici. Dále zahrnuje 3D mapy měst, rozpoznávání dopravních značek a informace o rozmístění pevných rychlostních kamer.

Nové systémy podporují řadu užitečných dálkových funkcí včetně zamykání a odemykání dveří nebo ovládání výstražných světel ke snazšímu vyhledání vozu na rušném parkovišti. Umožňují bezdrátové připojování chytrých telefonů přes Apple CarPlay, jakož i kabelové připojení v případě technologie Android Auto. Highlander je nyní vybaven přihrádkou pro bezdrátové nabíjení, která se s ohledem na snazší používání přesunula do přední konzoly.

Přístrojový štít řidiče byl kompletně přepracován a má podobu 12,3″ digitálního panelu se skvělou čitelností a intuitivním ovládáním. Displej zaujme trojrozměrným efektem vyklenutých sdružených přístrojů. Grafiku si řidič může na přání nastavit výběrem ze čtyř designových motivů: Casual, Smart, Tough a Sport.

Pro trhy západní Evropy si Highlander 2023 ponechává hybridní elektrické ústrojí s maximem výkonu 248 koní, při emisích CO2 na úrovni 149 g/km v kombinovaném cyklu podle WLTP vykazuje nejlepší poměr hmotnosti a emisí v daném segmentu.

 

Zdroj: Toyota Central Europe – Czech

Pravnuk slavného podnikatele Emila Kolbena navštívil PRAKAB Pražskou kabelovnu

V roce 2021 oslavil PRAKAB již sto let od svého založení. Bylo to právě v roce 1921, kdy firmu získal a pod tímto názvem zaregistroval pokrokový elektrotechnik a průmyslník Emil Kolben. PRAKAB který je špičkou v oblasti požárně bezpečnostních kabelů, je po celou svou více než stoletou historii v nepřetržitém výrobním procesu. Dodnes firma vyrábí kabely v původních prostorách hostivařské továrny. A právě tu navštívil pravnuk Emila Kolbena, Martin Kolben.

Nové technologie, ještě více komfortu: Volkswagen představuje nový model Touareg

Volkswagen posouvá třetí generaci modelu Touareg na ještě vyšší úroveň rozsáhlou modernizací. Podvozek tohoto prémiového SUV byl společně s konceptem zobrazování a ovládání zásadně vylepšen a design přídě i zádě zaujme ostřejšími rysy. Mimořádně výrazné jsou nově vyvinutá HD LED Matrix světla a zadní LED světla koncipovaná jako světelná lišta. Do té je poprvé u automobilu prodávaného v Německu vloženo červeně osvětlené logo značky Volkswagen.