Systém Tasha od SolverTechu optimalizuje dopravu v Magna Exteriors

03.10.2022 | Článek dne

Liberecký závod společnosti Magna Exteriors (Bohemia) se rozhodl optimalizovat dopravu, konkrétně maximalizovat efektivitu v rámci plánování svozu výrobních dílů. Z toho důvodu firma v předloňském roce začala využívat software Tasha od společnosti SolverTech. Dva roky provozu potvrdily, že se jednalo o krok správným směrem. Díky implementaci Tashi firma ušetřila zhruba 26 procent dopravních nákladů.

Tasha je úspěšný český software pro plánování dopravy a optimalizaci tras rozvozů, svozů, převozů a jejich kombinací (next day delivery). „Tasha na základě zadaných parametrů propočítává délky tras, transportní časy a náklady na přepravy. Vše optimalizuje tak, aby byly přepravy co nejefektivnější. Úspory jsme díky software Tasha zaznamenali hned po jeho zavedení,“ popisuje Jiří Šťastný, specialista logistických projektů libereckého závodu společnosti Magna Exteriors (Bohemia).

Software Tasha tedy v Magna Exteriors (Bohemia) v Liberci splnil očekávání. „Vyrábíme různé plastové komponenty do vozidel, například nárazníky, přístrojové schránky a podobně. K výrobě potřebujeme od našich dodavatelů řadu dalšího materiálu, jde například o krytky, odrazky, šroubky atd. Tyto materiály svážíme od různých dodavatelů. Našim zájmem je, abychom materiál pro výrobu sváželi co nejméně auty, co nejplnějšími auty a za co nejnižší náklady. Právě v tom nám Tasha výrazně pomáhá a firma díky tomu šetří,“ konstatuje Jiří Šťastný. Doplnil, že Tasha v Magna Exteriors (Bohemia) v Liberci optimalizuje přibližně 40 až 60 tras týdně.

Původně bylo plánování svozu výrobních dílů děláno manuálně. „Při manuálním sestavování se velmi obtížně řeší controlling – nikdo neví, zda je plán dobrý, jestli je nákladově efektivní a zda jsou vytížena auta tím správným způsobem. Software Tasha nastaví vše maximálně optimálně, obsahuje i KPI modul, takže firma má k dispozici přehledný monitoring,“ uvádí Roman Bartolšic, projektový manažer společnosti SolverTech. Řekl dále, že manuální plánování tras je v praxi sice možné a běžné, ale úspory a přesný reporting přináší jedině softwarové řešení. Chybovost manuálního plánování roste s počtem aut a tras. Jak Roman Bartolšic dodal, Tasha firmám přináší snížení dopravních nákladů, lepší přehled o stavu dopravy, okamžitou analýzu rentability položek, zakázek, zákazníků, tras a vozidel v čase, dále zvýšení kapacity dispečinku a maximalizaci jeho výkonu a spolehlivosti.

 

Zdroj: Ogilvy

Wilopark: Vodíková strategie jako součást cesty k udržitelnosti

Wilopark, sídlo nadnárodní technologické skupiny Wilo je futuristickým průmyslovým komplexem a jedním z největších výrobních areálů v Severním Porýní-Vestfálsku i celém Německu. Wilo si zde vytvořilo základnu pro efektivnější výrobu, optimalizovaný tok materiálu a inteligentní logistiku.

Kolik číslic má GTIN?

Kolik číslic má GTIN?

Ani dobře vytištěný čárový kód nemusí snímače načíst, pokud má chybnou datovou strukturu. Jednou z příčin může být i nesprávně interpretovaná 14místná sekvence klíče GTIN, zkonvertovaná do čárového kódu EAN-13. Na vině bývají nekompatibilní formáty polí v databázi.

DACHSER Evropský festival přivítal tisíce návštěvníků

Mezinárodní logistický provider Dachser Czech Republic o víkendu uspořádal 4. ročník DACHSER Evropského festivalu. V kladenské pobočce společnosti se sešli zákazníci, obchodní partneři a zaměstnanci, aby společně strávili odpoledne plné dobré hudby, kulinářských specialit a zábavy pro malé i velké. Do Kladna se také sjeli zástupci 15 poboček společnosti Dachser z 9 zemí, aby zde prezentovali svoje regiony a tamější lahůdky. Společně tak potěšili chuťové pohárky téměř dvou tisíc návštěvníků, kteří v sobotní odpoledne na festival zavítali.