Třetí fond skupiny ARETE dokončil výstavbu nové haly v rámci průmyslového parku ARETE Park Rokycany I

03.03.2023 | Článek dne

Třetí fond skupiny ARETE dokončil výstavbu nové haly v rámci průmyslového parku ARETE Park Rokycany I. Dlouhodobým nájemcem objektu bude firma Raben Logistics Czech s.r.o., která je jedním z předních světových hráčů na trhu logistiky.

Do areálu se stěhuje společnost Raben Logistics Czech, která na českém trhu působí už patnáct let a nabízí komplexní logistické služby na míru.

Foto: ARETE

Nová hala o pronajímatelné ploše více než 6 700 m2 se může pochlubit technickými specifikacemi, které splňují nejvyšší požadavky enviromentálních certifikací. Celý park je budován s ohledem na ESG strategii skupiny ARETE. Zároveň je nově dokončená hala prvním objektem v rámci portfolia fondu ARETE Industrial, který je kompletně vytápěn za pomoci tepelných čerpadel.

“Náš fond posiluje podíl nových logistických a skladovacích nemovitostí v portfoliu. Jsme rádi, že se nám podařilo dokončit výstavbu nové moderní haly. Za to patří dík našemu development týmu, který v posledních měsících tvrdě pracoval a prokázal svou vysokou odbornost. Současně je ARETE Park Rokycany I atraktivně umístěn přímo u dálnice D5, která je významnou dopravní tepnou spojující Prahu a Německo. Blízkost města Rokycany zároveň znamená dostatečnou základnu kvalifikované pracovní síly. V blízké budoucnosti zahájíme v rámci tohoto průmyslového parku další výstavbu. Po úplném dokončení nabídne průmyslový park nájemcům plochu více jak dvacet tisících metrů čtverečních.

Robert Ides, spoluzakladatel skupiny ARETE

“Jako nájemce oceňujeme vysokou odbornost, kterou v uplynulých měsících prokázal development tým skupiny ARETE. Vize, s níž hodlá ARETE nadále spravovat nemovitost a rozvíjet danou lokalitu, byla klíčovým faktorem, proč jsme se rozhodli v Rokycanech postavit moderní překladiště, jež významně zrychlí spojení mezi střední Evropou a Německem.“

George King, Lease & Facility manager v Raben Logistics Czech s.r.o.

Zdroj: ARETE

Dnes podobně jako včera …

Pozorný, a hlavně pravidelný čtenář této stati si už jistě všimnul, že se v jednotlivých vydáních tu a tam objevuje odkaz na nejrůznější repliky zejména klasických českých filmů i oblíbených knížek, které měly to štěstí, že zlidověly a pro nás dnes mají jistou symboliku.

Rozšiřujeme Portál dopravy. Nově tam najdete další digitalizované žádosti pro vydávání dokladů plavidel

Portál dopravy dál rozšiřuje své služby. Občané nově mohou využít tři digitalizovaná podání z oblasti vydávání dokladů plavidel. On-line je možné žádat o prodloužení platnosti lodního osvědčení pro malé a rekreační plavidlo, o zapsání změn údajů v rejstříku malých plavidel a v lodním osvědčení plavidla a o zapsání plavidla do rejstříku malých plavidel a vystavení lodního osvědčení malého a rekreačního plavidla.