Třetí fond skupiny ARETE dokončil výstavbu nové haly v rámci průmyslového parku ARETE Park Rokycany I

03.03.2023 | Článek dne

Třetí fond skupiny ARETE dokončil výstavbu nové haly v rámci průmyslového parku ARETE Park Rokycany I. Dlouhodobým nájemcem objektu bude firma Raben Logistics Czech s.r.o., která je jedním z předních světových hráčů na trhu logistiky.

Do areálu se stěhuje společnost Raben Logistics Czech, která na českém trhu působí už patnáct let a nabízí komplexní logistické služby na míru.

Foto: ARETE

Nová hala o pronajímatelné ploše více než 6 700 m2 se může pochlubit technickými specifikacemi, které splňují nejvyšší požadavky enviromentálních certifikací. Celý park je budován s ohledem na ESG strategii skupiny ARETE. Zároveň je nově dokončená hala prvním objektem v rámci portfolia fondu ARETE Industrial, který je kompletně vytápěn za pomoci tepelných čerpadel.

“Náš fond posiluje podíl nových logistických a skladovacích nemovitostí v portfoliu. Jsme rádi, že se nám podařilo dokončit výstavbu nové moderní haly. Za to patří dík našemu development týmu, který v posledních měsících tvrdě pracoval a prokázal svou vysokou odbornost. Současně je ARETE Park Rokycany I atraktivně umístěn přímo u dálnice D5, která je významnou dopravní tepnou spojující Prahu a Německo. Blízkost města Rokycany zároveň znamená dostatečnou základnu kvalifikované pracovní síly. V blízké budoucnosti zahájíme v rámci tohoto průmyslového parku další výstavbu. Po úplném dokončení nabídne průmyslový park nájemcům plochu více jak dvacet tisících metrů čtverečních.

Robert Ides, spoluzakladatel skupiny ARETE

“Jako nájemce oceňujeme vysokou odbornost, kterou v uplynulých měsících prokázal development tým skupiny ARETE. Vize, s níž hodlá ARETE nadále spravovat nemovitost a rozvíjet danou lokalitu, byla klíčovým faktorem, proč jsme se rozhodli v Rokycanech postavit moderní překladiště, jež významně zrychlí spojení mezi střední Evropou a Německem.“

George King, Lease & Facility manager v Raben Logistics Czech s.r.o.

Zdroj: ARETE

Kuehne+Nagel je hlavním spedičním a logistickým partnerem letošní konference COP28

Skupina Kuehne+Nagel se stala oficiálním logistickým partnerem letošní globální konference OSN o změně klimatu pořádané v Dubaji. Mezi 30. listopadem do 12. prosincem se má akce zúčastnit více než 70 000 akreditovaných hostů exkluzivní modré zóny s omezeným přístupem a dále na denní bázi 50 000 běžných návštěvníků veřejně dostupné zelené zóny.

Ceny AFI si letos odnesly firmy Kvados a Nebesys

Vítězi letošních Cen AFI se staly společnosti Kvados a Nebesys. Cenu za dlouhodobý přínos investičnímu prostředí obdržel Jaroslav Hanák. Ceny AFI uděluje Sdružení pro zahraniční investice – AFI s cílem ocenit firmy i jednotlivce v jejich odvaze inovovat, zavádět nové technologie a postupy a zároveň uvažovat v dlouhodobém horizontu.