Tým studentů sponzorovaný společností Gebrüder Weiss získal cenu za inovaci v soutěži Hyperloop

22.05.2023 | Článek dne

Začátkem dubna získal studentský tým Swissloop Tunneling, sponzorovaný společností Gebrüder Weiss, cenu za inovativní design v soutěži „Not-A-Boring-Competition“ za high-tech vrtného robota. 40členný tým ze Švýcarského federálního technologického institutu (ETH) v Curychu obstál před konkurencí z celého světa a převzal ocenění v soutěži pořádané společností The Boring Company. Gebrüder Weiss s dostatečným předstihem před samotnou soutěží zajistil profesionální a bezpečnou přepravu speciální vrtné soupravy do USA.

„Projekt Hyperloop navazuje na jednu z našich čtyř firemních hodnot, a tou je lepší a udržitelnější mobilita,“ vysvětluje Lothar Thoma, výkonný ředitel divize Air & Sea ve společnosti Gebrüder Weiss.

V soutěži ve vrtání tunelů „Not-A-Boring Competition“ 2023 v texaském Bastropu získal tým „Swissloop Tunneling“ ze Švýcarského federálního technologického institutu (ETH) v Curychu na začátku dubna hlavní cenu za inovativní design. Tým 40 studentů, sponzorovaný společností Gebrüder Weiss, se prosadil v celosvětové konkurenci.

„Investice do budoucnosti mobility a způsobů, jak zlepšit udržitelnost, jsou pro nás i pro průmysl zcela zásadní. Proto se podílíme na projektech, jako jsou Hyperloop, mise na Mars nebo mise SubOrbital Express. Zároveň pracujeme na vývoji alternativních pohonů, protože právě tyto projekty odráží hodnoty Gebrüder Weiss a pomáhají nám na cestě k ochraně zdrojů a uhlíkové neutralitě,“ uvádí Lothar Thoma.

V závěrečné fázi soutěže se proti sobě postavilo pět nejinovativnějších a nejambicióznějších studentských týmů světa, které se kromě hlavní soutěže mohly umístit také ve čtyřech dílčích kategoriích: (1) nejrychlejší dokončení tunelu, (2) inovativní návrh, stavba a/nebo testování, (3) nejpřesnější tunel a (4) tunel s nejužším obloukem. Kromě celkového druhého umístění v soutěži získal tým Swissloop Tunneling prvenství v kategorii inovací. „Hledání inovativních řešení a testování moderních technologií patří k naší každodenní práci. Podpora podobných projektů u nás i v zahraničí je pro nás důležitá, protože nám pomáhají zlepšovat naše služby a posouvat logistický obor kupředu,“ vysvětluje Jan Kodada, obchodní a marketingový ředitel Gebrüder Weiss ČR.

Cílem plánované technologie Hyperloop je rychlejší přeprava zboží a případně i osob na delších vzdálenostech pomocí systému tunelů.

„Náš tým měl velké štěstí, že se mohl v posledních dvou soutěžích spolehnout na svého logistického partnera Gebrüder Weiss. Vědomí, že vyznáváme společné hodnoty a snažíme se uvést v život vize budoucí mobility, posiluje naši důvěru v tuto spolupráci,“ řekl Stefan Kaspar, zakladatel a spoluprezident společnosti Swissloop Tunneling. „V letech 2021 a 2023 jsme plně ocenili neobyčejné nasazení a kvalitu služeb Gebrüder Weiss. Bez podpory této logistické společnosti bychom neměli účast na projektu vůbec jistou.“

Zdroj Gebrüder Weiss

Pravnuk slavného podnikatele Emila Kolbena navštívil PRAKAB Pražskou kabelovnu

V roce 2021 oslavil PRAKAB již sto let od svého založení. Bylo to právě v roce 1921, kdy firmu získal a pod tímto názvem zaregistroval pokrokový elektrotechnik a průmyslník Emil Kolben. PRAKAB který je špičkou v oblasti požárně bezpečnostních kabelů, je po celou svou více než stoletou historii v nepřetržitém výrobním procesu. Dodnes firma vyrábí kabely v původních prostorách hostivařské továrny. A právě tu navštívil pravnuk Emila Kolbena, Martin Kolben.

Nové technologie, ještě více komfortu: Volkswagen představuje nový model Touareg

Volkswagen posouvá třetí generaci modelu Touareg na ještě vyšší úroveň rozsáhlou modernizací. Podvozek tohoto prémiového SUV byl společně s konceptem zobrazování a ovládání zásadně vylepšen a design přídě i zádě zaujme ostřejšími rysy. Mimořádně výrazné jsou nově vyvinutá HD LED Matrix světla a zadní LED světla koncipovaná jako světelná lišta. Do té je poprvé u automobilu prodávaného v Německu vloženo červeně osvětlené logo značky Volkswagen.