Velikonoce, svátky jara …

06.04.2023 | Pod lupou

Zítra je Velký pátek, tedy pro většinu z nás den volna jako nedílná součást celých velikonočních svátků.

V centru pozornosti jsou tak především informace o počasí, které do značné míry určí, jak tyto první významné svátky letošního roku strávíme. Je však více než zjevné, že ani předpověď mrazivých nocí neuleví hlavním dopravním tepnám a zejména dnešní odpoledne a pondělní večer budou tradičně ve znamení komplikací na celé infrastruktuře. A bude to právě příležitost k odjezdu mimo města, přípravy velikonoční výzdoby i hodování s blízkými, co tak nějak odvede naši pozornost od témat, kterými bychom asi za jiných okolností v těchto dnech žili. Těch rozhodně není málo.

Vedle mediálně velmi atraktivního, i když pro našince jen tak nějak na pozadí běžícího dění kolem bývalého amerického prezidenta a jeho životních vrtochů, by to bezpochyby byly úvahy o morálnosti snahy do nadcházejícího olympijského dění zapojit i sportovce mocnosti momentálně okupující Ukrajinu, reálnosti nadějí Švédů, že si nejpozději do žní poradí s Turkem, nebo témata spojená s aktuálním hledáním úspor ve státním rozpočtu.

A proto buďte pochváleny Velikonoce! Následující čtyři dny budeme řešit jen to, jak jíst a nepřejíst se a jak pít a pak dostatečně dlouho neřídit …

Tak veselé Velikonoce!

Miroslav Rumler

V hledáčku těchto dní …

Léto, které jako by se už se vší vážností tlačilo do dveří, nepředstavuje řadu posledních let tradiční výkonové sedlo. Poptávka po logistických službách začíná postupně postrádat sezónní výkyvy a vyvíjí se víceméně lineárně. To spolu s množícími se letními uzavírkami na dopravní infrastruktuře, zvýšeným dovolenkovým provozem a obdobím, kdy zpravidla dovolenou chtějí čerpat ve zvýšené míře i řidiči, skladníci a další úzkoprofilové profese dále zvyšuje už tak vyšponovaný tlak na průchodnost celého dodavatelského řetězce.

Česká hospoda jako symbol …

S lecčím nesouhlasíme, zdaleka ne všechno se vyvíjí podle našich představ a mnozí mají podezření, že se víc než tři desítky let po skončení totalitní epizody ve vývoji našeho národa daly využít o poznání efektivněji.

Osobní setkání ničím nenahradíš …

Čtyři veletržní dny, plné haly mnichovského výstaviště, vystavovatelé a návštěvníci veletrhu Transport Logistic z celého světa jsou dnes již nenávratně minulostí.