VertiFlex posiluje svou pozici integrátora logistických řešení a navazuje strategické
partnerství s Geek+

24.02.2023 | Logistický HYDEPARK

Automatizace v logistice je v posledních letech často diskutovaným tématem a názorů na její nasazení napříč průmyslovými odvětvími je celá řada. Společnosti dnes však nevidí automatizaci interních logistických procesů jen jako nástroj pro vyšší efektivitu provozu nebo úsporu provozních nákladů v této oblasti. Stále více firem vnímá automatizaci a robotizaci ve skladech jako řešení otázky nedostatku personálu pro manuální operace v budoucnu.

VertiFlex je velmi dynamicky se rozvíjející ryze českou společností a specializuje se na integrace logistických technologií s důrazem na automatizaci provozu. VertiFlex stojí na třech základních pilířích.

  • Prvním pilířem je filosofie firmy a tým lidí, kteří mají mnohaleté celoevropské zkušenosti v automatizaci skladů a intralogistiky.
  • Druhý pilíř představuje vlastní unikátní software VertiNode Ai pro automatizovanou logistiku, postavený na nejnovějších technologiích umělé inteligence.
  • Třetím pilířem jsou strategická partnerství s předními dodavateli automatizace v logistice.

A právě v této oblasti VertiFlex posílil svou pozici integrátora logistických řešení a navázal nové strategické partnerství s předním dodavatelem robotických technologií pro logistiku, společností Geek+. Tento krok upevní pozici Vertiflexu v rychle se rozvíjejícím sektoru automatizovaných logistických řešení, zejména v oblasti robotizace. Nové partnerství přinese více možností pro navržení vhodných řešení automatizace a jejich ideální integrace do efektivně fungujícího logistického celku s perspektivní návratností investic.

„Na trhu je řada výrobců a dodavatelů v oblasti automatizace logistických provozů. Naším cílem není nabízet vše. Naším cílem je přinést zákazníkovi maximálně efektivní systém s vysokou přidanou hodnotou funkční integrace do jednoho celku, jehož operace jsou koordinovány sofistikovaným softwarem s umělou inteligencí“, říká Managing Partner společnosti VertiFlex, Bohumil Tejnický.

VertiFlex bude s firmou Geek+, stejně jako s ostatními partnery, spolupracovat na logistických řešeních pro širokou škálu průmyslových odvětví od výroby až po ecommerce, s důrazem na optimalizaci řízení skladu, zvýšení efektivity a snížení nákladů provozu.

Podle jednatele společnosti VertiFlex, Pavla Krause, je toto partnerství důležitým krokem pro obě společnosti. VertiFlex posiluje své postavení na trhu a stává se významným hráčem na trhu robotizovaných skladových systémů. Geek+ získává v regionu střední Evropy silného a dynamicky rostoucího partnera s vynikajícími schopnostmi v oblasti integrace a implementace komplexních logistických řešení. Partnerství přinese nové možnosti inovativních řešení pro zákazníky, kteří hledají cestu ke zlepšení svých logistických procesů a zvýšení efektivity skladových operací.

Zdroj: VertiFlex

Výzvy pro automotive: Štěstí přeje připraveným

Jen málokomu je v zemi, jakou je Česká republika, lhostejný další osud evropského automobilového průmyslu. Ten prochází v posledních několika letech asi nejvýznamnějšími změnami ve své více než stoleté historii. A protože snad nenajdete u nás region, který by nebyl přímo či nepřímo propojen s výrobou pro některou ze světových automobilek, zákonitě se ptáme, jak probíhající změny ovlivní životy naše a našich firem v nejbližší budoucnosti.

Autonomní vozíky Agilox od 4IGV ve společnosti Vitesco Technologies v Trutnově zvýšily efektivitu intralogistiky

V trutnovském závodě společnosti Vitesco Technologies byly v dubnu uvedeny do provozu dva autonomní vozíky značky Agilox od společnosti 4IGV, která coby certifikovaný dodavatel tuto techniku v České republice implementuje. Tyto stroje ve Vitesco Technologies rozšířily počet autonomních vozíků, aktuálně jsou tam využívány už tři Agiloxy. První Agilox byl dodán vloni.