Více povinných údajů na vínech: pomůže GS1 Digital Link

01.08.2023 | Článek dne

Od 8. prosince 2023 budou veškerá vína prodávaná v EU povinně opatřena doplňkovými informacemi o složení, alergenech a nutričních hodnotách.

Nařízení Evropského parlamentu a Rady EU 2021/2117 vyžaduje, aby údaje o alergenech byly na produktu fyzicky vyobrazeny. Ostatní povinné B2C informace mohou být volitelně dostupné prostřednictvím „elektronických prostředků“, jako je QR kód.

V této souvislosti uspořádala GS1 in Europe webinář, na kterém vysvětlila výhody standardu GS1 Digital Link v dané oblasti. S použitím tohoto řešení je možné využít stávající kód nesoucí prostou identifikaci výrobku pro zprostředkování doplňkové informace o produktu bez nutnosti přidávat další datový nosič na etiketu. Webináře se zúčastnilo 268 delegátů převážně ze sektoru vinařství napříč evropskými státy. K nim se přidalo 67 zástupců různých profesních organizací a poskytovatelů technických a technologických služeb. Z řad členských organizací GS1 se připojilo necelých 240 účastníků.

Prezentace GS1 in Europe o využití standardu GS1 Digital Link ve vinařském odvětví je ke stažení ZDE.

Zdroj: GS1 Czech Republic

Kuehne+Nagel je hlavním spedičním a logistickým partnerem letošní konference COP28

Skupina Kuehne+Nagel se stala oficiálním logistickým partnerem letošní globální konference OSN o změně klimatu pořádané v Dubaji. Mezi 30. listopadem do 12. prosincem se má akce zúčastnit více než 70 000 akreditovaných hostů exkluzivní modré zóny s omezeným přístupem a dále na denní bázi 50 000 běžných návštěvníků veřejně dostupné zelené zóny.

Ceny AFI si letos odnesly firmy Kvados a Nebesys

Vítězi letošních Cen AFI se staly společnosti Kvados a Nebesys. Cenu za dlouhodobý přínos investičnímu prostředí obdržel Jaroslav Hanák. Ceny AFI uděluje Sdružení pro zahraniční investice – AFI s cílem ocenit firmy i jednotlivce v jejich odvaze inovovat, zavádět nové technologie a postupy a zároveň uvažovat v dlouhodobém horizontu.