Vítěz bere všechno …

12.01.2023 | Pod lupou

Kdo si minulý týden vsadil na úspěch českých hokejových juniorů na mistrovství světa, zklamaný jistě nebyl. Buď ho totiž čekala výhra, nebo alespoň uspokojení z jejich skvělých výkonů, a to navzdory těsné finálové prohře. Potvrzení toho, že snad už zase patříme ke světové hokejové elitě, bylo jistě pro všechny milým překvapením. Pro ty, kteří rádi sázejí na výsledky, jsou teď před námi dvě velmi dramatická klání, jejichž vývoj už s velkým předstihem zatápí pod pomyslným kotlem vášní, a to zdaleka nejen mezi fanoušky ledního hokeje.

Jde o souboj, který se týká skutečně každého a který se, i přes poměrně striktní pravidla, nekoná jen na hrací ploše. Na rozdíl od hokeje nemají všichni hráči stejnou výstroj a na rozdíl od skutečného zápasu boj probíhá napříč různými váhovými kategoriemi.

Zkušenosti z minulosti potvrzují, že v této hře jsou často k vidění nejrůznější fauly, které však jakoby zázračně unikaly pozornosti laxních či bezmocných sudí. Přesto, nebo snad právě proto, tyto u nás poměrně mladé hry vtahují do děje miliony přihlížejících. Jde totiž o jedny z mála her, ve kterých přihlížející mohou svou pasivní podporu velmi snadno proměnit v aktivní účast. Chce to odvahu a důležité je především nepropadnout v taktice. Nepodcenit soupeře, soustředit se na cíl a za tím jít od příslovečného prvního hvizdu. Vítěz totiž bere všechno. Vítěz je v této hře tím, kdo rozhodne, zda její pravidla zůstanou i propříště stejná, podpoří principy fair play, nebo zda z ní postupně udělá parodii na hru. Jde asi fakt o hodně. Tak si to nenechte ujít!

Miroslav Rumler

Svět jako puzzle …

Jdi pořád dopředu, a hlavně nesmíš zastavit, ani kdybys měl duši vypustit. Nesmíš ani o krok uhnout, i kdyby se cokoliv dělo. A za žádnou cenu se nesmíš ohlédnout! Tak zní instrukce princi Velenovi na cestě k Mrakomorovu hradu, ze kterého je v kultovní pohádce Princ a Večernice připraven vysvobodit milovanou Večernici.

Práce, lidé, zábava. SpeedCHAIN jako tradice s příběhem …

Automatizace, digitalizace, optimalizace, práce s lidmi, kvalita, bezpečnost a dostatečná ziskovost. I to jsou – vedle celé řady environmentálních aspektů – neoddělitelné, přesto v poslední době možná trochu upozaděné, složky mixu tvořícího model udržitelného podnikání. Jen těžko lze v době, kdy je podoba dodavatelského řetězce budoucnosti víc než kdykoli v minulosti zahalena mlhou nejistoty, odhadnout pořadí jejich důležitosti.

Končí léto, společenský život začíná …

Každodenní vstávání do den ode dne temnějšího rána i dnešní datum jasně svědčí o tom, že letní prázdniny dospěly do svého úplného a nezadržitelného konce.