Z čeho vycházíme a kam směřujeme …

23.02.2023 | Pod lupou

Nedávné polemiky nejen české veřejnosti o smysluplnosti, resp. reálné dosažitelnosti cílů stanovených návrhem emisní normy Euro 7 pro silniční vozidla jako by předznamenaly hned několik aktuálních diskuzních platforem, jejichž cílem je nabídnout firmám asistenci při orientaci v extrémně náročném terénu tvořeném překážkami environmentální, sociální, ekonomické i kvalitativní povahy.

Jednou z nich byla i velmi zdařilá úterní konference pod taktovkou profesionálů z ČSOB. Kde jinde, než v prémiově udržitelných prostorách této tradiční bankovní instituce v pražských Radlicích se v průběhu dne před účastníky vystřídala celá řada špičkových odborníků. Ti, vedle zasazení problematiky společenské odpovědnosti firem do širšího evropského a globálního kontextu, nabídli i bezpočet příkladů z praxe a návodů, jak s předstihem podniky připravit na realitu nepříliš vzdálené budoucnosti. Řada opatření, ke kterým snahy o dosažení bezemisní budoucnosti směřují, však viditelně naráží na nedostatečnou dostupnost technologií, infrastruktury i samotných zdrojů tzv. zelené energie.

Překotnost úsilí, které věnujeme plánování změn ve fungování našich podniků a domácností, nesmí otupět naši ostražitost například vůči dalšímu navyšování objemů zboží přepravovaného na zbytečně velké vzdálenosti či upozadit akcent na tradiční kvalitu zboží a služeb. Ta nejenže nesmí utrpět, ale naším cílem musí být ji doplnit o komponenty smysluplné udržitelnosti samotného produktu i celého procesu jeho výroby. Jen tak dává smysl obrovská investice do transformace podnikání i životního stylu.

Právě tyto a celá řada dalších otázek věnovaných povaze, formě i obsahu změn, které stojí před námi, budou na programu blížící se Technologické konference společnosti Reliant s podtitulem Udržitelná Budoucnost: Člověk a moderní technologie už 21. března v pražském hotelu Panorama. Ne náhodou je jejím generálním partnerem právě společnost ČSOB Leasing. Omezená kapacita se velmi rychle plní, tak neváhejte a své místo si s předstihem zajistěte i vy …

Miroslav Rumler

Dnes podobně jako včera …

Pozorný, a hlavně pravidelný čtenář této stati si už jistě všimnul, že se v jednotlivých vydáních tu a tam objevuje odkaz na nejrůznější repliky zejména klasických českých filmů i oblíbených knížek, které měly to štěstí, že zlidověly a pro nás dnes mají jistou symboliku.

Panattoni předala společnosti Jungheinrich nový udržitelný výrobní závod na Chomutovsku

Lídr českého trhu průmyslových nemovitostí, společnost Panattoni, předala společnosti Jungheinrich do užívání halu, ve které německý dodavatel intralogistických řešení rozšíří své výrobní kapacity. Budova o rozloze 37 000 m2 je součástí průmyslové zóny Panattoni Park Chomutov North a disponuje řadou moderních technologií. Investice do samotné budovy, kterou financuje investiční skupina RSJ, přesahuje 1,5 miliardy korun, čímž se řadí mezi největší v regionu.