Za vším hledej … technologie!

02.02.2023 | Pod lupou

Je velmi příjemné vědět, že čtenáři této stati neočekávají, že by zde bylo na pořadu dne hodnocení výsledků politických bitev, jakkoli tyto významně ovlivňují náladu v celé společnosti. Politická klání, podobně jako ta sportovní, tradičně zanechávají vedle těch spokojených i celou řadu zklamaných, kterým oslavy ve vítězném táboře nedělají právě dobře.

Nechme proto své sympatie ke kterékoliv ze stran právě uplynulé prezidentské volby stranou a využijme jistého zklidnění, které všude kolem nás viditelně nastalo. Klid a rozvaha budou teď v nejbližší době zásadními předpoklady pro hledání cest k překlenutí těžkého období ekonomické stagnace. Jak jinak než společně máme šanci nacházet stále další a další rezervy v produktivitě práce, efektivitě klíčových procesů a v tempu zavádění inovativních postupů a technologií. Jak jinak než vzájemným dialogem lze nacházet stále nové a nové formy synergie a společné koordinace dílčích strategií.

Naší snahou je vytvářet vhodný prostor a příznivé prostředí pro výměnu odborných zkušeností, sdílení relevantních faktů, očekávání budoucího vývoje a profesionální networking. A právě proto pro vás, logistické profesionály, už na březen letošního roku připravujeme již sedmý ročník tradiční Reliant Technologické konference s podtitulem udržitelnosti cestou automatizace, digitalizace a umělé inteligence.

Sledujte pravidelně náš týdenní online NewsLETTER a nenechte si uniknout postupné odhalování jednotlivých částí programu letošního ročníku Technologické konference. Je velmi pravděpodobné, že právě témata jako automatizace, digitalizace a umělá inteligence minimálně odbornou logistickou veřejnost spojí lépe než ta politická.

Tak nejpozději v březnu na viděnou!

Miroslav Rumler

Dnes podobně jako včera …

Pozorný, a hlavně pravidelný čtenář této stati si už jistě všimnul, že se v jednotlivých vydáních tu a tam objevuje odkaz na nejrůznější repliky zejména klasických českých filmů i oblíbených knížek, které měly to štěstí, že zlidověly a pro nás dnes mají jistou symboliku.

Jaro jako čerstvý impulz, začátek nového …

A jaro je tady. Konečně, chtělo by se říct, letošní čekání na něj bylo v mnoha ohledech úzkostlivější než jindy. Jakkoliv je jeho nástup pozvolný, prodlužující se den i znatelně rostoucí síla slunečních paprsků dávají tušit, že termín „přezouvání na letní“ se mílovými kroky přibližuje. Není to ale jen počasí, co nám dodává novou energii a s ní snad i pozitivnější myšlenky.

Na startu s novou nadějí …

Jen máloco svou aktuálností předčí dnešní dění, jež po deseti letech mění osoby a obsazení v prostorách Pražského hradu, symbolu státnosti celé České republiky.