Zákazníci si při doručení zásilky chtějí vybírat přesný čas, zájem je i o ekologickou dopravu, zjistila analýza Bevy.city

18.05.2023 | Článek dne

Téměř polovina zákazníků doručovacích služeb si chce vybírat čas doručení zásilky, velká část zároveň očekává možnost sledovat její skutečný pohyb online. Ve svém průzkumu to zjistila česká logistická společnost Bevy.city. Prodejci tak stojí před výzvou, jak ušetřit náklady na doručení a zároveň vyjít vstříc očekávání svých zákazníků.

I přes nepříznivou ekonomickou situaci nejsou zákazníci dopravních společností ochotni slevit za svých standardů. Podle průzkumu logistického start-upu Bevy.city chtějí mít zákazníci přehled zejména o přesném čase doručení zásilky. Konkrétně 48 % respondentů chce mít možnost vybrat si konkrétní doručovací slot a 42 % očekává aktualizaci stavu doručení v reálném čase včetně postupného zpřesňování času, kdy kurýr v rámci vybraného slotu dorazí. Poměrně velká část zákazníků doručovacích služeb by chtěla mít možnost změny času (28 %) nebo místa doručení (16 %). 

„Prodejci hledají cesty, jak na logistice ušetřit, zároveň ale nechtějí snižovat komfort svých zákazníků. V praxi tak často raději omezí doručení na každý druhý den nebo vybranou část dne, než aby sebrali zákazníkovi možnost volby časového slotu. Aby dopravci vyšli prodejcům vstříc, musí proto hledat úspory zefektivněním procesů i mimo samotný rozvoz, například automatizací a pečlivým plánováním založeným na analýze dat.“

Ladislav Janckulík, zakladatel logistického start-upu Bevy.city

Trendem v oblasti logistiky je ekologické doručování. Prodejci i jejich zákazníci si uvědomují důležitost udržitelnosti a minimalizace negativního dopadu logistiky na životní prostředí a často preferují ekologičtější způsoby dopravy, jako je elektromobilita. Ekologické doručení očekává až 14 % zákazníků doručovacích služeb.

„V udržitelné logistice vidíme do budoucna velký potenciál. Proto je naše flotila více než 80 vozidel tvořena výhradně elektromobily a do budoucna plánujeme v centrech měst využít cargo elektrokola. Zároveň klademe důraz na dynamické plánování tras tak, aby provoz našich vozidel byl maximálně efektivní a nezatěžoval silnice nadměrnou dopravou.“

Ladislav Janckulík, zakladatel logistického start-upu Bevy.city

Zdroj: Bevy.city

Pravnuk slavného podnikatele Emila Kolbena navštívil PRAKAB Pražskou kabelovnu

V roce 2021 oslavil PRAKAB již sto let od svého založení. Bylo to právě v roce 1921, kdy firmu získal a pod tímto názvem zaregistroval pokrokový elektrotechnik a průmyslník Emil Kolben. PRAKAB který je špičkou v oblasti požárně bezpečnostních kabelů, je po celou svou více než stoletou historii v nepřetržitém výrobním procesu. Dodnes firma vyrábí kabely v původních prostorách hostivařské továrny. A právě tu navštívil pravnuk Emila Kolbena, Martin Kolben.

Nové technologie, ještě více komfortu: Volkswagen představuje nový model Touareg

Volkswagen posouvá třetí generaci modelu Touareg na ještě vyšší úroveň rozsáhlou modernizací. Podvozek tohoto prémiového SUV byl společně s konceptem zobrazování a ovládání zásadně vylepšen a design přídě i zádě zaujme ostřejšími rysy. Mimořádně výrazné jsou nově vyvinutá HD LED Matrix světla a zadní LED světla koncipovaná jako světelná lišta. Do té je poprvé u automobilu prodávaného v Německu vloženo červeně osvětlené logo značky Volkswagen.

ŘSD zahajuje stavbu I/35 Lešná – Palačov

Ředitelství silnic a dálnic dnes zahajuje výstavbu akce I/35 Lešná – Palačov. Jedná se o novostavbu čtyřpruhové silnice I/35 mezi obcemi Lešná a Palačov a přestavbu silnice I/48 mezi Dubem a Palačovem na dálnici D48. Obě komunikace budou vzájemně propojeny novou mimoúrovňovou křižovatkou. Stavba má nadregionální význam a propojí Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj.