Zalité sluncem …

20.04.2023 | Pod lupou

Aprílové počasí nejenže v posledních dnech ostudu své pověsti rozhodně neudělalo, ono zejména ty pečlivější, kteří nechtěli dál své zimní gumy na sluncem prohřátém asfaltu zbytečně drásat, důkladně vytrestalo.

Bleskové lokální blizardy tak na mnoha místech zastihly jarně naladěné motoristy takříkajíc v nedbalkách. Kde přímo nesněžilo, tam aspoň vytrvale lilo, a to až tak, že zemi máme až na výjimky dokonale zakropenou.

Lokálně tak není po globálním oteplování ani památky, ale dlouhodobá předpověď slibuje postupný pokles množství srážek příjemně doplněný rostoucími teplotami přes den i v noci. Když k tomu přičtete ještě i nárůst počtu hodin slunečního svitu v nadcházejících dnech, mohlo by jít o náznak příchodu lepších časů.

Ty snad konečně přinesou lepší náladu nám všem, a navíc i pocit zadostiučinění pro ty, kteří ve snaze učinit významný krok na cestě k udržitelnosti svých domácností a podniků investovali do fotovoltaiky a teď už jenom čekají na první vydatné sluneční paprsky.

Ať už přechod od počasí aprílového k tomu májovému sledujete přes sluneční brýle či měřidla své vlastní solární elektrárny, užívejte si sílu okamžiku, který snad nikdy neomrzí. Dnů zalitých sluncem není dost nejen v létě, ale vlastně celý život …

Miroslav Rumler

V hledáčku těchto dní …

Léto, které jako by se už se vší vážností tlačilo do dveří, nepředstavuje řadu posledních let tradiční výkonové sedlo. Poptávka po logistických službách začíná postupně postrádat sezónní výkyvy a vyvíjí se víceméně lineárně. To spolu s množícími se letními uzavírkami na dopravní infrastruktuře, zvýšeným dovolenkovým provozem a obdobím, kdy zpravidla dovolenou chtějí čerpat ve zvýšené míře i řidiči, skladníci a další úzkoprofilové profese dále zvyšuje už tak vyšponovaný tlak na průchodnost celého dodavatelského řetězce.

Česká hospoda jako symbol …

S lecčím nesouhlasíme, zdaleka ne všechno se vyvíjí podle našich představ a mnozí mají podezření, že se víc než tři desítky let po skončení totalitní epizody ve vývoji našeho národa daly využít o poznání efektivněji.

Osobní setkání ničím nenahradíš …

Čtyři veletržní dny, plné haly mnichovského výstaviště, vystavovatelé a návštěvníci veletrhu Transport Logistic z celého světa jsou dnes již nenávratně minulostí.