Zdravou prevádzkou k rastu: DR.MAX zdvojnásobí svoje priestory v Bratislave

05.06.2023 | FOCUS na Slovensko

Expanzia zákazníkov v rámci logistických parkov je znakom dobrej spolupráce. Príkladom úspešného partnerstva je aktuálne rozširovanie priestorov v Prologis Park Bratislava pre zákazníka Dr.Max, lídra na trhu lekární v Slovenskej republike.

Dr.Max si prenajme ďalších 10 000 metrov štvorcových spoločne s kanceláriami na ploche 750 metrov štvorcových. Doteraz si zákazník v parku prenajímal 9 000 štvorcových metrov, takže ide o viac ako dvojnásobné rozšírenie priestorov. Nové skladové a kancelárske priestory budú na mieru prispôsobené primárne pre B2B potreby spoločnosti, pričom ich dokončenie sa očakáva v 2. štvrťroku 2024.

„Prologis Park Bratislava je pre nás lokalitou, ktorá nám pomáha starať sa nielen o zdravie našich zákazníkov, ale tiež o pohodu našich zamestnancov,“ povedal Jaroslav Kypr, člen predstavenstva Dr.Max Holding. „Výrazná expanzia v tomto parku nám umožní ešte lepšie využívať jeho možnosti – vrátane vynikajúcej lokality, skvelých pracovných podmienok a priestorov prispôsobených na mieru potrebám Dr.Max.“

Nová budova bude vybavená pásovou technológiou a bude mať regulovanú teplotu, vďaka čomu zabezpečí optimálne podmienky pre skladovanie tovaru a zároveň bude udržateľnejšia.

Zamestnanci budú mať k dispozícii pestré vybavenie parku, o ktoré sa Prologis stará v rámci svojej iniciatívy PARKlifeTM. Prologis Park Bratislava disponuje futbalovým ihriskom, na ktorom sa každoročne koná obľúbený turnaj, ale aj zónami na grilovanie, prístreškami pre bicykle, nabíjacími stanicami pre elektromobily a ďalšími užitočnými riešeniami.

„Rozhodnutie spoločnosti Dr.Max viac ako zdvojnásobiť svoje priestory v Prologis Park Bratislava je dôkazom benefitov, ktoré tento park prináša svojim nájomcom,“ hovorí Jakub Randa, manažér lízingu a zákazníckej skúsenosti Prologis na Slovensku. „Park má ideálnu polohu na obsluhu koncových zákazníkov na Slovensku i v zahraničí a zároveň je príjemným a priateľským pracoviskom. Snažíme sa ho rozvíjať s ohľadom na zdravie a pohodu zamestnancov, čo sú hodnoty, na ktorých stojí aj značka Dr.Max.“

Dr.Max sídli v Prologis Park Bratislava od augusta 2021. Park je aktuálne plne obsadený, a preto Prologis plánuje ďalšiu špekulatívnu výstavbu na ploche 12 000 metrov štvorcových.

Zdroj: Prologis

Puzzle a hry mieria z Ostravy do 58 krajín sveta

Napriek lákadlám digitálneho sveta popularita niektorých tradičných hračiek stále trvá. Výrobcom, ako je Ravensburger AG, vzrástol v čase pandémie dopyt. S rastom a expanziou na ďalšie trhy sa musela vysporiadať aj súvisiaca logistika v mošnovskom sklade, prevádzkovanom firmou Geis. A nejde len o zväčšenie plochy na skladovanie a nárast dopravnej kapacity na prepravu tovaru.

Sklady a skladové procesy idú s dobou

Je dobre známe, akú dôležitú úlohu v logistických procesoch hrajú sklady – a aké dôležité sú neúnavné inovácie, či už skladov ako priemyselných budov, alebo skladových procesov. Tie majú priamy dopad na rýchlosť vychystávania objednávok či množstvo reklamácií.

Logistika v rozbúrených vodách súčasnej doby

Udalosti posledných rokov významne ovplyvňujú globálny dodávateľský reťazec, ktorý prechádza zásadnými zmenami. Okrem iných aspektov spôsobuje narušenie dodávateľského reťazca extrémne výkyvy cien námornej prepravy. Okrem týchto zmien moderná spoločnosť stále viac akcentuje svoju požiadavku na udržateľnosť výrobných a logistických procesov.